kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Inwestujemy w człowieka

Inwestujemy w człowieka

Dodano: 25.09.2008 12:12 Inwestujemy w człowieka

Rozpoczął się projekt Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pn. Wzmacnianie Integracji Społecznej.

 

30 osób uczestniczy w projekcie prowadzonym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pn. Wzmacnianie Integracji Społecznej. W ramach projektu, którego hasłem przewodnim jest "Inwestowanie w człowieka "każdy   z uczestników ma możliwość skorzystania ze szkoleń dotyczących m. in. komunikacji interpersonalnej, podnoszenia kluczowych kompetencji zawodowych jak również poradnictwa specjalistycznego w tym prawnego, psychologicznego i zawodowego.
Wszyscy zainteresowani problematyką społeczną, a wśród nich pracownicy instytucji i organizacji działających lokalnie na rzecz osób i środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym mogli poznać szczegóły tego projektu na wczorajszej konferencji inaugurującej jego rozpoczęcie. Podczas tego spotkania Renata Segiecińska Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego omawiała kwestie wychowywania dzieci i młodzieży poza rodziną biologiczną, w rodzinie zastępczej, czy w placówce opiekuńczej. Psycholog Iwona Stańko – pracownik Fundacji Aktywnej Rehabilitacji omówiła także zagadnienia dotyczące osób niepełnosprawnych. Wobec zwiększonej liczby zadań z zakresu pomocy społecznej , konieczne jest wzmocnienie i doskonalenie kadr instytucji odpowiedzialnych za realizację zadań pomocy społecznej.
Ważnym elementem wspierania osób korzystających z pomocy społecznej jest eliminowanie barier organizacyjnych, psychologicznych, społecznych na jakie napotykają te osoby- podsumowuje Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni Elżbieta Paczyńska.
Projekt pt. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim dotyczy 20 osób opuszczających rodziny zastępcze i placówki opieki zastępczej oraz 10 osób niepełnosprawnych. Zajęcia w ramach projektu rozpoczęły się z początkiem września i trwać będą przez pół roku. Mam nadzieję że po ukończeniu kursu uczestnikom łatwiej będzie poruszać się na rynku pracy, a może uruchamiać własną działalność gospodarczą, czy wreszcie załatwiać ważne życiowo sprawy w urzędach i instytucjach, że przekonaj się, o tym, iż samodzielnie potrafią przełamywać bariery i przezwyciężać trudności, czego wszystkim życzę- dodaje.
Pieniądze na projekt w kwocie 200 tys. złotych zostały pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: