kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Internet-wolność czy zniewolenie

Internet-wolność czy zniewolenie

Dodano: 30.03.2017 10:00 Internet-wolność czy zniewolenie
We wtorek w Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni odbyła się konferencja pn.: „Internet – wolność czy zniewolenie?” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną im. Stefana Szumana w Bochni. Spotkanie otwierał Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński, Artur Puciłowski Kurator Oświaty oraz Grzegorz Zelek Dyrektor Poradni.

 

Uczestniczyło w niej ponad 120 osób , w tym nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, wychowawcy, kuratorzy sądowi. Była to okazja do tego aby porozmawiać, ze specjalistami z różnych instytucji zajmujących się szeroko pojętą pomocą osobom uzależnionym od Internetu. Wystąpili przedstawiciele wielu placówek m.in. psychologowie, pedagodzy , terapeuci psychiatra, oraz przedstawiciele kościoła czy policji. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, krok po kroku pokazując jak działają mechanizmy e-uzależnienia oraz jak niebezpieczna i tragiczna w skutkach może być cyberprzemoc. Uczestnicy mieli okazje dowiedzieć się jak rozmawiać z młodzieżą o korzystaniu z mediów społecznościowych, poruszano temat przemocy psychicznej młodych ludzi przy wykorzystaniu komputera i telefonu oraz ochrony młodzieży.
Konferencja ta jest odpowiedzią na wyzwania jakie stawia przed nami współczesność, uzależnienie od Internetu jest zjawiskiem nowym, jednak dotyka wielu szczególnie młodych ludzi, warto na ten problem zwracać uwagę- mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

kh