kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Integrują się społecznie

Integrują się społecznie

Dodano: 20.08.2009 12:00 Integrują się społecznie

 

Podczas wakacji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni aktywnie wspierało 15 wychowanków rodzin zastępczych i 10 osób niepełnosprawnych w ramach drugiej edycji projektu pt. „Wzmacnianie integracji społecznej
w Powiecie Bocheńskim” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Grupa osób objęta projektem została wybrana w kwietniu spośród kilkudziesięciu wychowanków rodzin zastępczych i  wielu osób niepełnosprawnych.
Każdy uczestnik projektu indywidualnie postawił przed sobą własne, małe cele związane ze zdrowiem, edukacją, życiem społecznym lub zawodowym. Uczestnicy projektu mogą korzystać z profesjonalnej pomocy pracowników socjalnych i specjalistów z dziedziny psychologii, prawa, rynku pracy. Osoby uczestniczące w programie uczestniczą w dodatkowych zajęciach indywidualnych i grupowych oraz w spotkaniach integracyjnych, poprawiają swoją kondycję psychofizyczną, zyskują nowe umiejętności społeczne i zawodowe w czasie kursów podnoszących kwalifikacje.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki środkom finansowym, które PCPR w Bochni pozyskało z Europejskiego Funduszu Społecznego. Druga edycja projektu zakończy się w grudniu lecz już teraz PCPR przygotowuje wsparcie na następny rok dla nowej grupy osób, które zechcą skorzystać z oferowanej pomocy.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z pracownikami PCPR osobiście w siedzibie w Bochni przy ul. E. Windakiewicza 9/5 lub telefonicznie pod numerem (014) 611-97-40. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie internetowej  www.pcpr.bochnia.pl

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.