kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Integracja malowana dźwiękiem

Integracja malowana dźwiękiem

Dodano: 26.05.2009 08:00

II Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” odbędzie się 2 i 3 czerwca w Oratorium św. Kingi
w Bochni. Wystąpią uczniowie z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nie lada gratką dla uczestników będzie udział w warsztatach, które poprowadzą artyści: Renata Przemyk, Marek Pacuła, Marek Piekarczyk i Maciej Zembaty. Efekty prac warsztatowych – oprócz jurorów - będą mogli ocenić mieszkańcy Bochni podczas przesłuchań konkursowych. Zaplanowano też dwa koncerty: Macieja Zembatego i Renaty Przemyk.

Ideą festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych z rówieśnikami uczęszczającymi do szkół masowych oraz promocja uzdolnień muzycznych uczniów. Festiwal organizowany jest już po raz drugi. W ubiegłym roku wzięło w nim udział prawie 50 wykonawców z Małopolski i ościennych województw. Przewodniczącym jury był kompozytor Zygmunt Konieczny, a dla publiczności zaśpiewał Jacek Wójcicki. Zarówno w ubiegłym, jak i tym roku w organizację festiwalu włączyli się artyści pochodzący z Bochni: Marek Pacuła i Marek Piekarczyk.

Teraz festiwal wzbogacą warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy przygotują się do występów. Ze względu na duże zainteresowanie ubiegłorocznym festiwalem organizatorzy wprowadzili eliminacje, które odbywają się na podstawie amatorskiego nagrania wideo.

Organizatorem festiwalu jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych . Wiecej nformacji znajduje się na stronie internetowej placówki http://www.soswbochnia.republika.pl.