kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Integracja malowana dźwiękiem… z gwiazdami polskiej piosenki

Integracja malowana dźwiękiem… z gwiazdami polskiej piosenki

Dodano: 27.04.2011 09:00 Integracja malowana dźwiękiem… z gwiazdami polskiej piosenki
Trwają przygotowania do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który w tym roku odbędzie się 7 - 8 czerwca w Oratorium św. Kingi w Bochni. Wystąpią uczniowie z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, szkół integracyjnych i masowych. Ta dwudniowa impreza, podzielona na warsztaty muzyczne, przesłuchania konkursowe i koncert laureatów, firmowana będzie nazwiskami polskich artystów: Marka Pacuły (Piwnica pod Baranami), Marka Piekarczyka (TSA), Krzysztofa Jaryczewskiego (Odział Zamknięty) oraz muzyków zespołu Pectus, którzy wystąpią podczas koncertu laureatów. Dla festiwalowej publiczności zaśpiewa też Monika Kuszyńska (Warius Manx), która po długiej rehabilitacji powróciła na scenę w swoim solowym projekcie.

 

To już tradycja, że w czerwcu uczniowie niepełnosprawni z całej Polski spotykają się ze swoimi rówieśnikami ze szkół masowych, by wspólnie uczestniczyć w warsztatach muzycznych, a następnie swoje umiejętności zaprezentować przed bocheńską publicznością – Jest wielu młodych ludzi, którzy mimo swej niepełnosprawności posiadają uzdolnienia muzyczne. Społeczeństwo jednak często postrzega te osoby przez pryzmat choroby. Poprzez ten festiwal chcemy zwrócić uwagę na wartość człowieka, dać radość i szansę zaprezentowania artystycznej wrażliwości i uzdolnień przed bocheńską publicznością – mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni.

Festiwal odbywa się od czterech lat. Początkowo w gronie uczestników byli uczniowie z małopolskich szkół, a od dwóch lat zgłoszenia spływają z całej Polski. Dotychczas w gronie jurorów, koncertujących gwiazd i artystów prowadzących warsztaty muzyczne byli m.in. kompozytor Zygmunt Konieczny, Ania Wyszkoni, Renata Przemyk, Marek Pacuła, Marek Piekarczyk, Krzysztof Jaryczewski, Jacek Wójcicki i Maciej Zembaty.

Warty podkreślenia jest fakt, że to chyba jedyny w Polsce festiwal, gdzie wspólnie występują uczniowie niepełnosprawni i ich rówieśnicy ze szkół masowych.

Festiwal jest dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Urząd Marszałkowski w Krakowie – Nie bez znaczenia jest także pomoc sponsorów, firm i instytucji, które włączają się co roku w organizację tego przedsięwzięcia. Przy tej okazji bardzo dziękujemy za zrozumienie idei tej muzycznej imprezy – dodaje Jerzy Turek.

Organizatorem jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Program:


7 czerwca 11.00 – 17.00


Warsztaty dla uczestników, prowadzone przez artystów polskiej sceny muzycznej.

8 czerwca 10.00 – 19.30


Uroczyste rozpoczęcie festiwalu i koncert Moniki Kuszyńskiej .

Przesłuchania konkursowe.

Festiwalowa Gala Laureatów oraz koncert zespołu PECTUS

Udział w festiwalu - zarówno dla wykonawców, jak i publiczności – jest bezpłatny.
Kwalifikacja odbywa się na podstawie nadesłanych zgłoszeń, które zawierają nagranie piosenki wykonywanej podczas festiwalu (dowolny format odtwarzany przez Windows Media Player).

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 maja.  Należy je przesłać na adres organizatora: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Stasiaka 4, 32-700 Bochnia lub drogą elektroniczną:  soswbochnia@interia.pl.

Szczegółowe informacje (regulamin i karta uczestnictwa) są dostępne na stronie organizatora http://soswbochnia.republika.pl