kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Innowacyjny powiat

Innowacyjny powiat

Dodano: 14.02.2012 10:00 Innowacyjny powiat
Mieszkańcy jak i odwiedzający nasz powiat turyści mogą nieodpłatnie korzystać z Internetu. W 9 punktach zlokalizowanych na terenie powiatu bocheńskiego stanęły infokioski, będące odpowiedzią na zwiększone potrzeby komunikacyjne i informacyjne.

Urządzenia te mieszczą się  m.in. w budynku Starostwa Powiatowego, Szpitalu, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Hali Widowiskowo – Sportowej, Urzędzie Gminy Łapanów, Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, Urzędzie Gminy Trzciana oraz Urzędzie Gminy Rzezawa.
Dzięki infokioskom można bezpłatnie przeglądać strony internetowe (między innymi Stronę Powiatu Bocheńskiego oraz Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Bochni), kanały informacyjne oraz sprawdzić pocztę email. Dodatkowo można również skorzystać z e-usług oferowanych przez Starostwo oraz Gminy Powiatu Bocheńskiego.

Infokioski to jeden z elementów, zrealizowanego przez powiat projektu „e – Powiat, e – Urząd – społeczeństwo informacyjne elementem rozwoju Powiatu Bocheńskiego”, którego głównym celem było wsparcie dynamicznego wzrostu powiatu bocheńskiego.

Decydując o lokalizacji poszczególnych punktów wybierano miejsca uczęszczane i powszechnie dostępne - mówi Jacek Pająk starosta bocheński

W obrębie budynku starostwa uruchomiony został także bezprzewodowy, darmowy i szerokopasmowy dostęp do Internetu tak aby osoby posiadające laptopy czy też telefony komórkowe(z dostępem do Internetu), tą drogą mogły uzyskać dostęp do usług.

Dodatkowo pracownicy starostwa zostali wyposażeni w urządzenia do składania podpisu elektronicznego. Zmodernizowana została  infrastruktura elektryczna i teleinformatyczna, wymieniony został sprzęt komputerowy i serwery. Wdrożone zostały również nowe  programy oraz tzw. call-center – dodaje starosta.

Wartość projektu kształtowała  się na poziomie  4 753 608 PLN w tym kwota dofinansowania 3 565 206 PLN , kwota wkładu własnego to 1 188 402 PLN. Dofinansowanie projektu zostało przyznane w ramach Osi Priorytetowej 1. warunki dla rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działania 1.2 Rozwój społeczeństwa informacyjnego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wszystkich odwiedzających urząd zapraszamy do korzystania z infokiosków. Multimedialna forma prezentacji oferowana przez infokiosk przyciąga odbiorców i podnosi atrakcyjność przekazu. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Oprogramowanie zainstalowane w infokiosku jest tak zaprojektowane, aby umożliwić bezproblemowe dotarcie do informacji nawet osobom nie mającym na co dzień do czynienia z komputerem i mogącym mieć z tego powodu naturalne opory przed posługiwaniem się nowymi technologiami.

 

sw