kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Informacja o kartach pojazdu

Informacja o kartach pojazdu

Dodano: 29.07.2010 10:00
W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców składających wnioski o zwrot środków za kartę pojazdu, informujemy, iż średni czas oczekiwania na zwrot kwoty - z uwagi na dużą ilość wniosków - to miesiąc czasu. Osoby, których dotyczy zwrot każdorazowo są informowane o terminie podpisania ugody.

Wnioski o zwrot nadpłaty za kartę pojazdu wydaną w okresie od 21 .sierpnia 2003 r. do 15. kwietnia 2006 r. są przyjmowane w Starostwie Powiatowym w Bochni w Punkcie Obsługi Mieszkańca. Wysokość zwrotu wynosi 425 złotych od jednej karty pojazdu.

Zwrot przysługuje tym osobom, które zgodnie z obowiązującym wówczas rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 28. lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U. z 2003 r. Nr 137, poz. 1310) przy rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy uiściły za wydanie karty pojazdu opłatę w wysokości 500 złotych.

Procedura zwrotu nadpłaty na wniosek nie dotyczy osób, które we wskazanym okresie nabyły pojazdy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Wniosek o zwrot znajduje się w załączniku, a także w Punkcie Obsługi Mieszkańca Starostwa Powiatowego w Bochni.