kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Informacja dot. staży

Informacja dot. staży

Dodano: 16.03.2020 10:00 Informacja dot. staży
Informacja dotycząca realizacji staży w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Szanowni Państwo, zgodnie z wyjaśnieniami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

  • osoby odbywające staż w instytucjach, których działalność została zawieszona lub ograniczona np. placówkach oświatowych muszą dostosować się do decyzji uprawnionych organów w zakresie trybu i organizacji pracy. Mając na uwadze powyższe stażysta pozostaje w gotowości do świadczenia stażu i w tym czasie zachowuje prawo do stypendium.
  • osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w stażu z powodu opieki nad zdrowym dzieckiem, w związku zamknięciem placówek oświatowych składają organizatorowi stażu oświadczenie o konieczności sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem do lat 8. Nieobecność z tytułu tej opieki należy uznać za usprawiedliwioną, a za okres nieobecności będzie przysługiwało stypendium. W przypadku gdy organizator stażu i bezrobotny wyrażą zgodę możliwe jest przedłużenie okresu stażu o czas nieobecności spowodowanej koniecznością sprawowania opieki nad dzieckiem jednak nie powinien on przekroczyć 14 dni.

 

Niezależnie od wszystkiego jeszcze raz apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny .

 

sk