kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » III Warsztaty Logistyczne

III Warsztaty Logistyczne

Dodano: 25.02.2014 11:00 III Warsztaty Logistyczne
W Zespole Szkół w Dąbrowicy odbyły się kolejne warsztaty logistyczne. Tym razem warsztaty poświęcone były tematowi czasu pracy kierowcy.

W pierwszej części spotkania młodzież zobaczyła film dydaktyczny „Dzień z życia Kuriera” opracowany przez WSL wraz z DPD Polska Sp. z o.o., przedstawiający typowy dzień pracy kuriera oraz drogę jaką paczka musi przebyć od nadawcy do ostatecznego odbiorcy. W drugiej części głos zabrał zaproszony gość, ekspert w dziedzinie transportu mgr inż. Kamil Durak, właściciel firmy BRT – Biuro Rozliczeń Transportu. Firma, którą prowadzi wykonuje usługi odczytu kart kierowców oraz tachografów cyfrowych wraz z analizą, rozliczaniem i ewidencją czasu pracy. Osoby zainteresowane działalnością odsyłamy na stronę internetową www.brt-kd.pl. Prelegent przekazał wiedzę praktyczną związaną z analizą, rozliczaniem i ewidencją czasu pracy kierowców. Ewidencja, wymagana podczas kontroli Inspekcji Transportu Drogowego oraz Państwowej Inspekcji Pracy, prowadzona jest na podstawie tarcz tachografów oraz odczytów z kart kierowców przy pomocy programu TachoScan®.

Na zakończenie warsztatów odbył się konkurs na najlepszą  krzyżówkę logistyczną. Uczniowie pracowali w dwóch zespołach, a efekty ich działań ocenił gość warsztatów. Młodzież została nagrodzona dyplomami i drobnymi upominkami. Więcej informacji zostanie zamieszczonych w 3 i 4 numerze Szkolnej Gazetki Logistycznej „Just in Time”, do której przeczytania już teraz zachęcają młodzież i opiekun Szkolnego Klubu Logistyki – mgr Krystyna Migdał.

 

sk