kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » III edycja konkursu „Sąsiedzi dalecy i bliscy” w II LO

III edycja konkursu „Sąsiedzi dalecy i bliscy” w II LO

Dodano: 30.12.2019 10:00 III edycja konkursu „Sąsiedzi dalecy i bliscy” w II LO
W II LO odbyła się III edycja powiatowego konkursu „Sąsiedzi dalecy i bliscy” skierowanego do uczniów klas ósmych. W konkursie wzięło udział osiem drużyn dwu osobowych z SP nr 2, 4, 5 i 7 w Bochni, ZSG Łapczycy, Sobolowa, Brzeźnicy oraz Nieszkowic Małych) konkurowali drużynowo (2 osoby).

Przygotowane dla uczestników konkurencje sprawdzały nie tylko podstawową wiedzę o Hiszpanii, krajach niemieckojęzycznych oraz anglojęzycznych obejmującą zabytki, tradycje, zwroty i słownictwo ale także kreatywność w tworzeniu kartek bożonarodzeniowych z motywami adwentowo- bożonarodzeniowymi. Uczniowie dobrze się bawili, rozwijali umiejętność pracy w grupie, prezentowali różne umiejętności a przy okazji poszerzali swoją wiedzę o w/w krajach.

I miejsce zdobyła drużyna z SP nr 7 w Bochni, II SP nr 2 w Bochni a III szkoła z Nieszkowic Małych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy otrzymali wyróżnienie. Organizatorkami konkursu były niezmiennie: Karolina Noskowiak i Elżbieta Mazur-Zagórska. Patronat nad konkursem objął starosta bocheński Adam Korta.