kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni

II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni

Dodano: 28.04.2015 08:00 II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni
W dniu 26 kwietnia br. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Pogwizdowie odbyły się II Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni dla przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców, dyrektorów instytucji, przedsiębiorców z terenu powiatu bocheńskiego i osób z którymi na co dzień współpracują policjanci.

Na strzelnicy obecni byli tak znamienici goście, jak : I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Paweł Dzierżak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak, przedstawiciele samorządu lokalnego, m.in..: Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński, Pani Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska oraz wielu innych, zacnych gości.  
W „pięknych okolicznościach przyrody” o Puchar komendanta podinsp. Mariusza Dymury walczyło 53 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach;
- w kategorii służb mundurowych zwycięzcą został Piotr Godyń z KWP w Krakowie, miejsce drugie zajął Krzysztof Dymura również z KWP w Krakowie i miejsce trzecie Tadeusz Janiczek z KPP w Bochni.  
- w kategorii ogólnej wygrał Pan Tadeusz Kozioł, na drugim miejscu uplasował się Pan Józef Radzięta, a na miejscu trzecim Pan Marek Kuczak.
- wśród kobiet zwyciężyła Pani Agnieszka Hołyst , miejsce drugie zajęła Pani Dominika Babicz, a trzecie Pani Kinga Dzierżak.
Podczas zawodów uczestnicy mieli do dyspozycji pistolet maszynowy PM 98- GLAUBERYT.  9 mm , który jest przeznaczony do uzbrojenia załóg ciężkiego sprzętu bojowego, pododdziałów zwiadu oraz specjalnych grup antyterrorystycznych i policyjnych. Odznacza się małymi wymiarami i małą masą, dzięki czemu jest szybki w użyciu. Wyjątkowo celny i niezawodny w trudnych warunkach eksploatacyjnych służy do walki na krótkich odległościach.
Celem zawodów była integracja środowisk administracji samorządowych powiatu bocheńskiego, doskonalenie umiejętności strzeleckich, wyłonienie zwycięzcy w poszczególnych grupach jak również rekreacja.
Zwycięzcy otrzymali Puchary, a ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowy medal oraz drobne upominki.
kpp/kh