kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » II Rajd szlakiem cmentarzy I wojny światowej i operacji limanowsko-łapanowskiej

II Rajd szlakiem cmentarzy I wojny światowej i operacji limanowsko-łapanowskiej

Dodano: 21.06.2019 08:00 II Rajd szlakiem cmentarzy I wojny światowej i operacji limanowsko-łapanowskiej
Pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego odbył się „II Rajd szlakiem cmentarzy I wojny światowej i operacji limanowsko-łapanowskiej”.

Druga edycja Rajdu była dwudniowa. W pierwszym dniu młodzież pokonała pieszo trasę liczącą 23km z Nowego Wiśnicza do Młodzieżowego Schroniska w Rozdzielu. Po drodze mieli okazję podziwiać walory turystyczne Powiatu Bocheńskiego, takie jak rezerwaty przyrody „Kamień Grzyb” i  „Kamienie Brodzińskiego”. Odwiedzili również cmentarz wojenny nr 303 na Rakowcu (Rajbrot). 

W drugim dniu pierwszym punktem wędrówki był cmentarz wojenny nr 357 na Jastrząbce (Kamionka Mała). Kolejnym punktem był cmentarz nr 300 na Kucku (Rajbrot). Po przejściu 17km tego dnia Rajd zakończył się na rynku w Lipnicy Murowanej, gdzie na zmęczonych uczestników czekały tradycyjne lody.

 

Podczas wędrówki były również „lekcje” historii oraz edukacji przyrodniczej, które prowadził przewodnik Jarosław Orzeł. Nie zabrakło gier i zabaw oraz wspólnego ogniska na koniec I dnia, a wspaniałe widoki rozpościerające się z wzniesień Łopusza Wschodniego, Jastrząbki, Rogozowej i Kobyły wynagrodziły trud oraz zmęczenie.

Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Bocheńskiego.

kh