kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » II miejsce uczennicy Ekonomik w prestiżowym konkursie kulinarnym ”Dzikie smaki”

II miejsce uczennicy Ekonomik w prestiżowym konkursie kulinarnym ”Dzikie smaki”

Dodano: 02.02.2017 08:00 II miejsce uczennicy Ekonomik w prestiżowym konkursie kulinarnym ”Dzikie smaki”
Dziczyzna to tzw. „trudny surowiec” a jednak już po raz trzeci do rywalizacji w konkursie „Dzikie smaki” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach stanęli uczniowie szkół gastronomicznych z południa Polski, od Krościenka nad Dunajcem przez Tarnów po Bochnię. Jego tegoroczna edycja, która odbyła się 26 stycznia została zatytułowana „Dzika kaczka po myśliwsku”, stąd wsparcie organizatorów przez Tarnowski Związek Łowiecki.

Do tegorocznej edycji konkursu w wyniku wstępnych eliminacji dopuszczono 12 reprezentacji szkół gastronomicznych.

Konkurs „Dzikie Smaki” ma w swoim założeniu przybliżyć przyszłym szefom kuchni temat dziczyzny, mało znanej szerokiemu społeczeństwu. Ma nawiązywać do tradycji staropolskiej kuchni, gdzie kiedyś dary pól i lasów były ważnym składnikiem menu. Ma także propagować zdrową żywność, a dzika kaczka z pewnością do takiej należy.

Zespół Szkół nr 3 reprezentowała uczennica z klasy 3 TE d technikum żywienia i usług gastronomicznych - Katarzyna Jaworska pod opieką pani Anety Wojcieszek.

Katarzyna przygotowała  zakąskę pod nazwą: „ Pierś z dzikiej kaczki  sous-vide z dynią i chrupiącą brukselką w sosie miodowo-jarzębinowym z akcentem żelu ananasowego”.

Jury doceniając technikę i stopień trudności wykonanej potrawy, porządek i czystość na stanowisku, wyrafinowany smak, dobór składników i sposób podania przyznało reprezentantce  „Ekonomika” II miejsce w konkursie, oraz wiele cennych nagród m.in. indywidualny całodzienny voucher dwa dwóch osób do Term Chochołowskich, zestaw profesjonalnych, kutych noży kuchennych, trzy książki z przepisami kulinarnymi, dyplom i puchar. Sukces Kasi wiązał się nie tylko z dyplomem, satysfakcją i nagrodami, ale również z sympatyczną niespodzianką a mianowicie wycieczką na Termy Chochołowskie wraz z voucherem na strefę basenową i leczniczą dla całej klasy 3 Ted.

Dla przypomnienia w  ubiegłorocznej edycji konkursu drużyna  reprezentująca  Zespół Szkól nr 3 w składzie Katarzyna Jaworska i Sabina Dziedzic również zajęła wysokie II miejsce za potrawę wykonana z mięsa jelenia o nazwie „Polędwica z jelenia w aromatyzowanych ziołach podana na komosie ryżowej w towarzystwie chrustu z jarmużu oraz pniaczków porowych zakropiona jarzębinowym sosem”.

Zobacz relację z konkursu - TUTAJ

Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie Zespołu Szkół nr 3 w Bochni i powiatu bocheńskiego.

 

sk