kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » II Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych

II Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych

Dodano: 25.08.2017 09:00 II Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych
Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego Edward Siarka, Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński serdecznie zapraszają na II Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy OSP.

Pieśni i tańce oraz obrzędy ludowe to wszystko już 26 sierpnia br. w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni. Do Bochni zjedzie 14 zespołów regionalnych w tym śpiewaczy, tancerzy oraz kapeli ludowych z całej Małopolski.

Przegląd ten ma na celu przede wszystkim prezentację dorobku artystycznego zespołów działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych oraz propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie. Zespoły takie kultywują tradycję i wychowują pokolenia.  Takie spotkania propagują wiedzę na temat działalności OSP oraz umożliwiają wymianę doświadczeń wykonawców biorących udział w tym wydarzeniu - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Przegląd organizowany już po raz drugi, ma charakter konkursowy i jest szczeblem do eliminacji Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych oraz do Festiwalu Piosenki Strażackiej. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Krakowska, Radio RDN Małopolska i portal bochnianin.pl

 

 

sk/kkh