kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » II LO uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich w telewizji TVN

II LO uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich w telewizji TVN

Dodano: 03.04.2014 08:00 II LO uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich w telewizji TVN
1 kwietnia młodzież II LO uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez znanych dziennikarzy telewizyjnych. Program zajęć dla młodzieży w siedzibie stacji telewizyjnej TVN w ramach oferty edukacyjnej dla klas o profilu dziennikarsko - filmowym zaplanowała polonistka Wiktoria Stachoń. Ewa Drzyzga oraz twórcy programów Uwaga, Superwizjer i Rozmowy w toku - nadawanych w stacji TVN -przedstawili młodzieży kulisy realizacji programów telewizyjnych.

Uczniowie zapoznali się z szeroko rozumianą technologią realizacji programów telewizyjnych, czyli kamery, reżyserka, montaż, studia telewizyjne, dubbing. Młodzi adepci dziennikarskiego fachu mogli również sami spróbować swoich sił m.in. w roli operatora kamery, realizatora lub dźwiękowca. Uczniowie i nauczyciele w studiu jednego z programów nagrali także krótkometrażowy program, efekty będzie można obejrzeć wkrótce na stronie internetowej II LO. Tę część zajęć prowadził Jerzy Kramarczyk, który użyczył swojego głosu dubbingując m.in. postacie w takich bajkowych hitach jak "Smerfy", "Strażak Sam" czy "Listonosz Pat".

Młodzież oglądała również realizację kolejnego odcinka na planie filmowym Szpitala.

W kolejnej części warsztatów uczniowie spotkali się z prowadzącą program "Rozmowy w toku" Ewą Drzyzgą, która odpowiedziała na liczne  pytania dotyczące jej  programu. Warto zaznaczyć, że część podopiecznych II LO brała  już udział w nagraniu jednego z odcinków jej talk-show. Młodzież pytała o kontrowersyjne tematy podejmowane w tym programie m.in o wywiad udzielony przez dzieciobójczynię  z Sosnowca: Rozmawiając z matką Madzi z Sosnowca, nie wiedziałam jeszcze, że jest morderczynią -mówiła Ewa Drzyzga. Dziennikarka podkreślała, że uczestnicy programu sami zgłaszają się do niej szukając porady czy pomocy, a tematy, które podejmuje- dla wielu widzów tak kontrowersyjne – odzwierciedlają niekiedy trudną rzeczywistość.

Prawdziwy obraz pracy dziennikarza telewizyjnego przedstawił Robert Socha - producent magazynów interwencyjnych "Uwaga", "Uwaga po uwadze" oraz "Superwizjer". Uczniowie  poznali proces przygotowywania reportaży telewizyjnych ukazujących absurdy życia społecznego w Polsce, pracę dziennikarzy śledczych oraz prawne aspekty ich pracy.

Warsztaty dziennikarskie w stacjach telewizyjnych oraz spotkania ze znanymi osobistościami stanowią jedną z licznych ofert edukacyjnych II LO

 

sk