kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » II Liceum Ogólnokształcące świętowało 10 urodziny

II Liceum Ogólnokształcące świętowało 10 urodziny

Dodano: 14.10.2010 16:00 II Liceum Ogólnokształcące świętowało 10 urodziny
“Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości. W szkole zmagamy się z zadaniami, które nie tylko wymagają czasu, ale i wiedzy. Człowiek nie musi robić wielkich rzeczy, budować pałaców, osiągać ambitnych celów, aby być szczęśliwym”.

14 października 2010 roku II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego Bochni obchodziło 10 rocznicę powstania szkoły. Kiedy szkoła rozpoczynała swoją działalność uczęszczało do niej 223 uczniów, dzisiaj do II LO uczęszcza już 475 licealistów. Już sama statystyka świadczy o popularności i sukcesie szkoły.              
Dyrektor szkoły Ewa Rachfalik obejmując placówkę 10 lat temu chciała, aby była to szkoła spełniająca ambicje uczniów i nauczycieli, przyjazna dla jednych i drugich. Wierzyła, że szkoła wypełni lukę na rynku edukacyjnym w Bochni. Nie wszyscy uczniowie mogli bowiem uczęszczać do jedynego wówczas istniejącego w Bochni Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Podobnie jak 10 lat temu uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Nepomucena. Po zakończeniu eucharystii wszyscy zaproszenie goście przeszli do budynku szkoły na część artystyczną zaprezentowaną przez społeczność szkoły. W uroczystościach obchodów 10-lecia szkoły wzięli udział m in. przedstawiciele samorządu powiatowego na czele ze starostą bocheńskim Jackiem Pająkiem oraz wicestarostą Tomaszem Całką, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, absolwenci, uczniowie, rodzice oraz inni zaproszeni goście.

Całej społeczności szkolnej życzymy kolejnych lat obfitujących w sukcesy!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Jacek Pająk starosta bocheński życzy wszystkim pedagogom -  w podziękowaniu za trudną pracę - wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.