kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » II Forum Zawodoznawcze

II Forum Zawodoznawcze

Dodano: 24.11.2016 09:00 II Forum Zawodoznawcze
W Zespole Szkół Nr 2 w Bochni odbyło się II Forum Zawodoznawcze, z udziałem Pana Józefa Mroczka – Wicestarosty Bocheńskiego oraz wszystkich zainteresowanych szkolnictwem zawodowym: pracodawców, nauczycieli przedmiotów zawodowych, uczniów. Patronat na przedsięwzięciem objął Starosta Bocheński, patronat medialny Kronika Bocheńska.

Forum odbyło się po raz drugi.  Pracodawców reprezentowali przedstawiciele następujących firm i branż:

-  SITECH Poland – spółka z o.o. z Krakowa – firma, będąca dystrybutorem rozwiązań technologicznych dla inżynierii lądowej

-  Bohle Polska sp. Z o.o. z Bochni, z branży izolacji przemysłowych – firma od dwóch lat współpracuje ze szkołą w kształceniu uczniów w zawodzie monter izolacji przemysłowych

-   Smart Decor z Rzezawy – z branży reklamowej, zajmująca się aranżacją wnętrz biurowych, restauracji, hoteli

-   Apply Capnor Poland Sp. z o.o. z Krakowa -  wiodącej w świecie firmy, zajmującej się scanningiem laserowym

-   Zakład Stolarski E. Ćwiąkała  z Gierczyc

- Fly Tech UAV  z Krakowa - firmy zajmującej się produkcją, sprzedażą, wykorzystaniem latających systemów bezzałogowych - dronów oraz szkoleniami w tym zakresie.

W spotkaniu wzięło udział również ok. 160 gimnazjalistów z Bochni i powiatu bocheńskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 2, uczący się w zawodzie technik geodeta.

Uczestnicy mieli okazję zapoznania się z możliwościami pracy w zawodach branży budowlanej, geodezyjnej, drogowej, reklamowej, izolacji przemysłowych i pokrewnych. Dowiedzieli się, w jaki sposób planować swoją ścieżkę kariery zawodowej. Przedstawiciele pracodawców usiłowali im przekazać, w jaki sposób można w dzisiejszych czasach osiągnąć sukces zawodowy, na jakie elementy wykształcenia należy zwrócić szczególną uwagę. Ponadto, nauczyciele i uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem, oprogramowaniem stosowanym w budownictwie, geodezji, najnowocześniejszymi rozwiązaniami dla budownictwa i drogownictwa w zakresie obsługi maszyn, organizacji procesów budowlanych. Mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, którzy chętnie odpowiadali na zadawane przez nich pytania, dotyczące obsługi i wykorzystania demonstrowanego przez nich sprzętu, możliwości i warunków pracy w zawodzie.

Szkoła otrzymała od firmy SITECH Poland – system elektronicznego sterowania sprzętem budowlanym wraz z oprogramowaniem, do wykorzystania podczas ćwiczeń na zajęciach.

Bezpośredni kontakt uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Bochni i szkół gimnazjalnych, stojących przed wyborem dalszej drogi edukacji, z  przedstawicielami zaproszonych firm i prezentowaną przez nich ofertą, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

 

sk