kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » I tak dalej

I tak dalej

Dodano: 27.02.2017 07:00 I tak dalej
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochnia zaprasza na spotkanie z Wiktorem Orłem i promocję jego debiutanckiej książki „I tak dalej…” 28 lutego 2017 r. , godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

W styczniu 2017 r. Wydawnictwo Novae Res specjalizujące się w literaturze beletrystycznej i popularnonaukowej oraz poszukujące nowych talentów literackich wśród młodych twórców wydało debiutancką powieść Wiktora Orła – autora pochodzącego z naszego miasta.

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodził się w Bochni, skończył kulturoznawstwo, obecnie mieszka i pracuje w Krakowie, w agencji reklamowej. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła początkującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Publikowano go m.in. w kwartalniku „s Z A F a” i w Internecie. Regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpageu Dzienność.

W opisie debiutanckiej powieści Wiktora Orła czytamy: „Połączenie „Zwału” Sławomira Shuty'ego z kultowym „Trainspotting”. Zjazdy, kace, wizje, koszmary – gubi się w nich bohater i gubi czytelnik. Nie wiadomo, co się przed chwilą wydarzyło i co przyniesie kolejna pijana noc. Pytanie „Gdzie się obudzisz?” zamienia się na „Czy się obudzisz?”. Fascynujący szkic socjologiczny młodych Polaków. „I tak dalej” wciąga czytelnika w świat odwróconych wartości, dziwacznych, przypadkowych postaci, narkotyków i wizji z pogranicza jawy i snu, nonszalanckiego podejścia do życia i postępującej destrukcji. Błyskotliwa narracja powieści dziesiątkuje czytelnika każdym kolejnym akapitem, pozwalając mu jedynie na chwilę wytchnienia w postaci gorzkiego, czarnego humoru, który osadza się nieprzyjemnie na ściankach przełyku, jak zbyt duża porcja wciągniętej amfetaminy. Efemeryczny i czasami mocno surrealistyczny klimat powieści osadzonej w „magicznym” Krakowie i upalnej Malcie wciąga czytelnika tylko po to, żeby go na końcu bezpardonowo „wypluć” i pozostawić w stanie kompletnej dezorientacji.”

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z młodym autorem zapraszamy we wtorek 28 lutego 2017 r. o godz. 18.00 do Sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. I piętro. Wstęp wolny.

kh