kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » I Powiatowy Konkurs Regionalny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

I Powiatowy Konkurs Regionalny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Dodano: 22.05.2019 09:00 I Powiatowy Konkurs Regionalny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”
W Państwowej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łazach odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Regionalnego „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Hasło naszego konkursu brzmiało: „Znani i nieznani” i przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych. W rywalizacji konkursowej wzięło udział 20 uczestników z 10 szkół. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Bocheński Adam Korta.

Celem konkursu było poznanie ciekawych osób związanych z Bochnią, rozbudzenie zainteresowania uczniów własnym regionem, motywowanie do współzawodnictwa, kształtowanie umiejętności zdobywania i rozszerzania wiedzy. W ramach turnieju  odbyło się 5 konkurencji, które wymagały od uczestników wykazania się wiedzą teoretyczną. Oprócz testu na wiedzę, krzyżówki,   herbu i mapki Powiatu Bocheńskiego uczniowie zmagali się z zadaniem wymagającym rozpoznania osób znanych i nieznanych z regionu. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom i wykazali się dużą wiedzą.

Laureatami I Powiatowego Konkursu Regionalnego „cudze chwalicie, swego nie znacie” zostali:

I miejs ce  Jarosz Paweł PSP Okulice

II miejsce Pradel Wojciech PSP Okulice

III miejsce Sikora Emilia PSP Rzezawa

Zwycięzcy oraz pozostali reprezentanci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Głównymi sponsorami tego przedsięwzięcia byll: Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Rada Rodziców PSP w Łazach. Nagrody wręczyła sekretarz powiatu Anna Wojakiewicz .

Wszystkim uczestnikom, laureatom, opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorki: mgr Małgorzata Płaneta, mgr Bogumiła Piekarz.

 

sk