kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » I Powiatowy Konkurs Chemiczny

I Powiatowy Konkurs Chemiczny

Dodano: 16.06.2017 11:00 I Powiatowy Konkurs Chemiczny
W Akademickim Gimnazjum w Bochni odbył się I Powiatowy Konkurs Chemiczny dla szkół gimnazjalnych pod patronatem Starosty Bocheńskiego oraz Dziekana Wydziału Chemii UJ.

I Etap składał się z piętnastu zadań zamkniętych, które dotyczyły różnorodnych zagadnień na poziomie rozszerzonym względem podstawy programowej w gimnazjum. Spośród kilkunastu uczestników do finału przeszło dziewięciu uczniów. Etap ten składał się z dwóch części – zadań teoretycznych oraz zadania laboratoryjnego. Zadania teoretyczne stanowiło osiem zadań zarówno otwartych jak i zamkniętych, w których pojawiły się zadania m.in. z zakresu promieniotwórczości oraz krystalografii. Największe emocje wśród finalistów wzbudziła jednak część eksperymentalna, który odbyła się w szkolnym laboratorium chemicznym.

Uczestnicy konkursu wysłuchali także wykładu dr Macieja Hodorowicza z Zespołu Chemii Koordynacyjnej, Zakładu Chemii Nieorganicznej. Tematem wykładu było powstawanie pierwiastków chemicznych.

Po wykładzie, przyszedł czas na ogłoszenie wyników:

I miejsce (ex aequo) Karolina Statek (Publiczne Gimnazjum w Łapanowie) oraz Agata Kęcik (Akademickie Gimnazjum w Bochni, klasa 1 A)

II miejsce (ex aequo) Marta Stokłosa oraz Oskar Tworzydło (Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu)

III miejsce Kazik Zienkowski (Akademickie Gimnazjum w Bochni).

 

Organizatorzy zapraszają na II Powiatowym Konkursie Chemicznym pt. „Chemia nie jedno ma imię”!

 

inf.pras.