kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » I LO rozpoczęło obchody 200-lecia

I LO rozpoczęło obchody 200-lecia

Dodano: 28.12.2016 11:00 I LO rozpoczęło obchody 200-lecia
I Liceum Ogólnokształcącego zainaugurowało obchody jubileuszu 200 – lecia. W westibulu szkoły odsłonięta została tablica poświęcona pamięci generała Leopolda Okulickiego oraz Profesorów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny w latach II wojny światowej.

W uroczystości wzięli udział m.in. : żołnierze AK: p. Stanisław Wieciech oraz p. Eugeniusz Osuch, członkowie Rodziny generała Okulickiego, pracownicy IPN, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL,  wicestarosta Powiatu Bocheńskiego oraz burmistrz Miasta Bochnia.

Losy generała Leopolda Okulickiego, absolwenta naszej szkoły, przedstawił dr Jacek Pawłowicz - dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Jego wykładu wysłuchali licznie zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.   Prywatnymi wspomnieniami o  generale – swoim stryju - podzieliła się z zebranymi p. Irena  Kaczmarek.  Chór szkolny wykonał pieśni patriotyczne: Kantatę Bochniaków, Modlitwę obozową, Czerwone maki.


Uroczystego tablicę odsłoniła p. Irena – Kaczmarek w towarzystwie p.  Stanisława Wieciecha oraz uczennicy naszej szkoły Weroniki Banaś.