kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » I Liceum z Bochni na „Galicyjskich drogach do niepodległości Ukrainy i Polski”

I Liceum z Bochni na „Galicyjskich drogach do niepodległości Ukrainy i Polski”

Dodano: 19.09.2019 09:00 I Liceum z Bochni na „Galicyjskich drogach do niepodległości Ukrainy i Polski”
Piętnastu uczniów Liceum Lingwistycznego we Lwowie i piętnastu z I Liceum w Bochni wzięło udział w drugiej odsłonie projektu poświęconego znaczeniu Galicji dla uzyskania niepodległości przez te dwa państwa.

 

Pierwsza, pięciodniowa część projektu miała miejsce w Bochni jeszcze przed wakacjami. W czasie drugiej, we Lwowie szukali czasami trudnej przeszłości tego, co nas łączy nie pomijając tego, co dzieli. W czasie pobytu w dawnej stolicy Galicji zwiedzili lwowskie katedry; św. Jura i katedrę łacińską oraz inne cerkwie i kościoły. Odwiedzili Muzeum Etnograficzne i Cmentarz Łyczakowski. Ważną częścią projektu były zajęcia w Liceum Lingwistycznym i warsztaty na Katolickim Uniwersytecie Lwowskim.

Na szczęście nie zabrało czasu na zwiedzanie pięknego Lwowa z ukraińskimi kolegami w roli przewodników. Integracji grup sprzyjało wspólne zamieszkiwanie w hotelu i wizyta w rodzinach gospodarzy. Wyjechali  ze Lwowa z mnóstwem wspomnień i postanowieniem powrotu.

Projekt został sfinansowany przez grant uzyskany przez I Liceum w Bochni z Polsko-Ukraińskiej Rady Młodzieży. Organizatorami byli nauczyciele: Natalia Yaskiv, Anna Hrynchuk, Ewa Wiaderny, Jan Witek, Jerzy Pączek.

 

sk