kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa

I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa

Dodano: 24.01.2014 09:00 I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa
Pedagogika wobec wyzwań współczesności – to tematyka I Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej, która odbędzie się 27 stycznia w Auli św. Mikołaja. Organizatorem jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

 

Konferencja adresowana jest do osób zajmujących się pedagogiką, psychologią oraz resocjalizacją.  - Pragniemy promować dobre, innowacyjne praktyki, jak również wymieniać doświadczenia dotyczące skutecznych działań edukacyjnych, terapeutycznych i profilaktycznych - mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego

W związku z tym, że edukacją zajmują się nie tylko instytucje oświatowe, ale również inne środowiska i podmioty, w dyskusjach panelowych mogą także uczestniczyć osoby niezwiązane bezpośrednio z pedagogiką – Zapraszamy pracowników socjalnych, doradców zawodowych, a  także rodziców dzieci zdolnych i tych z problemami edukacyjnymi. Chcemy wskazać, jakie tendencje dominują we współczesnej pedagogice – mówi Elżbieta Włodek, pomysłodawczyni konferencji.

Referaty wygłosi blisko 40 prelegentów, zarówno teoretyków, jak i praktyków z Polski i Ukrainy.  W komitecie naukowym są m.in. prof.zw. Iwona Nowakowska-Kempna, prof. nadzw. dr hab. Bożena Grochmal-Bach, prof. zw. dr hab. Wladislaw Shahow, prof. zw. Marian Śnieżyński, dr Zbigniew Ruszaj, dr Andrzej Mirski, dr Wiesław Czuba.

Patronat honorowy objął Jacek Pająk Starosta Bocheński oraz Stefan Kolawiński Burmistrz Miasta Bochnia.

Patronat medialny: Gazeta Krakowska, Ziemia Bocheńska, Kronika Bocheńska, Bochnianin, Moja Bochnia i Czas Bocheński.

Szczegółowe informacje oraz program na stronie www.sosw.bochnia.pl

 

sk