kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » I Interaktywny Turniej wiedzy o Powiecie Bocheńskim

I Interaktywny Turniej wiedzy o Powiecie Bocheńskim

Dodano: 14.06.2019 09:00 I Interaktywny Turniej wiedzy o Powiecie Bocheńskim
Wielkie emocje i ciekawa rywalizacja towarzyszyła uczestnikom I Interaktywnego Teleturnieju wiedzy o Powiecie Bocheńskim organizowanego w ramach 20 – lecia Powiatu Bocheńskiego. W rywalizacji wzięło udział 28 uczestników, którzy mogli wykazać się wiedzą na temat naszego powiatu. Mistrzynią wiedzy o powiecie została Aleksandra Spyrka z I LO.

Uczestnicy czyli uczniowie szkół z Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 3, I Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, Centrum Kstzałcenia Zawodowego i Ustawicznego w Bochni oraz Orkiestra Baczków tworzyli 4 osobowe zespoły. Każdy uczestnik otrzymał tablet za pomocą którego udzielał odpowiedzi na pytania wyświetlane na ekranie. Dzięki świetnej oprawie muzycznej i grze świateł uczestnicy i dopingująca ich publiczność mogli poczuć się jak w prawdziwym teleturnieju.

Pytania były różne. Jedne łatwiejsze jak np. to z ilu gmin składa się powiat oraz  inne trochę trudniejsze jak np.  wiek postania szybu Floris czy kiedy po raz pierwszy powstała jednostka administracyjna o nazwie Powiat Bocheński.  Zagadnienia dotyczyły wiedzy historycznej, samorządowej, przyrodniczej jak również turystycznej. Po każdym pytaniu na ekranie prezentowano wyniki, zarówno indywidualne jak i grupowe, co tylko wzmagało ducha rywalizacji.

W tym roku postanowiliśmy w szczególny sposób uhonorować jubileusz 20 lecia powiatu bocheńskiego. Z tej okazji przygotowano kilkanaście wydarzeń czy akcji, które będą realizowane przez cały rok.  Kilka z nich już się odbyło, a niektóre jeszcze przed nami. Uznaliśmy, wspólnie z biurem promocji, że 20 lecie powiatu jest także dobrą okazją do zaangażowania młodzieży do głębszego poznania jego historii, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, osiągnięć oraz ważnych inwestycji. Stąd postanowiliśmy zaprosić uczniów do udziału w interaktywnym turnieju wiedzy – wyjaśnia Adam Korta starosta bocheński.

Rywalizacja odbywała się dwutorowo czyli indywidualnie oraz zespołowo. Najlepsza okazała się reprezentacja I LO - Aleksandra Spyrka, Milena Władek uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni zdobywając podium, a w rywalizacji zespołowej, Orkiestra Baczków zdeklasowała pozostałe grupy.

Poniżej wyniki:

 

Rywalizacja indywidualna

I miejsce Aleksandra Spyrka (I LO Bochnia)

II miejsce Milena Władek (I LO Bochnia)

III miejsce Dominik Radoń (absolwent I LO Bochnia, ale reprezentujący Orkiestrę z Baczkowa)

IV miejsce Norbert Czubek (ZSP Nr 2 w Brzesku, ale reprezentujący Orkiestrę z Baczkowa)

V miejsce Aleksandra Szal (ZS Nr 1, ale reprezentowała Orkiestrę z Baczkowa)

 

Rywalizacja grupowa:

I miejsce Orkiestra Baczków

II miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

III miejsce Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni

IV miejsce Zespół Szkół Nr 3 im. Józefa Tischnera w Bochni

V miejsce Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni

VI miejsce II Liceum ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni

VII miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Łapanowie

 

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Bochni.

 

sk