kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Hotspot x 7

Hotspot x 7

Dodano: 16.07.2008 12:14 Hotspot x 7

Hotspoty w powiecie już działają

Starostwo Powiatowe w Bochni uruchomiło w powiecie bocheńskim 7 punktów dostępu do bezprzewodowego internetu.  Hotspoty działają w Bochni, gminie Trzciana i Drwinia.
Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Bochnię będą mogli surfować na bocheńskim rynku, plantach oraz na placu Turka.

 

Mieszkańcy Drwini mogą korzystać z internetu w dwóch miejscach: w okolicach urzędu gminy oraz w Grobli w pobliżu Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Drwinia. Dwa „gorące punkty” czyli z angielskiego hot spot zostały zlokalizowane również w gminie Trzciana, jeden działa na terenie Publicznego Gimnazjum, a zasięg drugiego obejmuje okolice poczty oraz GOPS-u.

Po zalogowaniu internauci mogą bezpłatnie korzystać w tych miejscach z sieci przez całą dobę z prędkością nie niższą niż 128 kb/s. Cieszę się, że wspólnie z gminami i miastem wdrożyliśmy ten projekt, bowiem ta inicjatywa jest jednym z elementów działań przeciwko wykluczeniu cyfrowemu i dowodem naszego otwarcia na wyzwania technologiczne XXI wieku - mówi starosta bocheński Jacek Pająk.

Turyści odwiedzający nasz powiat bez problemu odnajdą miejsca, w których działa bezprzewodowy internet, bowiem zostały one specjalnie oznakowane. Logo hotspotów zostało już umieszczone na terenie Bochni, a jeszcze w tym tygodniu odpowiednie tabliczki znajdą się w gminie Trzciana i Drwinia.
W najbliższym czasie zostanie także przygotowana szczegółowa mapa zasięgu hotspotów, którą będzie można sprawdzić na stronie www.powiat.bochnia.pl

 

Koszt zakupu hotspotów sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Bochni to prawie 47 tys. złotych. Po półrocznym okresie pilotażowym urządzenia zostaną przekazane gminom do bezpłatnego użytkowania.