kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Hotelarz z bocheńskiego "ekonomika" wygrywa indeks

Hotelarz z bocheńskiego "ekonomika" wygrywa indeks

Dodano: 11.03.2013 09:00 Hotelarz z bocheńskiego "ekonomika" wygrywa indeks
W ramach projektu "Uwolnij wyobraźnię" odbył się finał VIII. Konkursu "Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym", zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. W finale konkursu wzięło udział 30 uczniów z Małopolski. Karolina Wilk, uczennica klasy IV-tej Technikum w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni zajęła III miejsce i otrzymała indeks na kierunek Turystyka i Rekreacja, bezpłatny rok studiów oraz sprzęt komputerowy.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i finału. W etapie szkolnym uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym atrakcji turystycznych Małopolski oraz wiedzy z zakresu geografii fizycznej znacznie wykraczającej poza wiedzę podręcznikową. W finale uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test związany z unikalnymi walorami turystycznymi województwa. Drugą część rozgrywki finałowej obejmował pokaz 32 slajdów, które przedstawiały atrakcje turystyczne w nietypowych ujęciach, dlatego też stanowiły bardzo trudny element pojedynku finałowego.

W kwietniu bocheńscy hotelarze będą mieli kolejną szansę na indeksy – dwie uczennice klasy  III-ej: Magdalena Bielec i Magdalena  Polek awansowały do finału V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W eliminacjach finałowych będzie startować 33 uczniów z całej Polski. Uczennice „ekonomika” osiągały sukcesy również w poprzednich edycjach Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej: zdobyły V miejsce (2011) i II miejsce (2010, 2012).

 

 

sw