kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Historia Państwowego Gimnazjum i Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

Historia Państwowego Gimnazjum i Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

Dodano: 09.06.2017 10:00 Historia Państwowego Gimnazjum i Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
Podczas uroczystej sesji historycznej w 1 LO zostanie otwarta wystawa pt. „Historia Państwowego Gimnazjum i Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni”.

Wystawa została przygotowana w związku z  jubileuszem 200-lecia 1 Liceum Ogólnokształcącego w Bochni  przez Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Bochni we współpracy z 1 LO. Na wystawie będą prezentowane skany materiałów archiwalnych oraz fotografii  ze zbiorów osób prywatnych, które przekazały do Archiwum  w Bochni oryginały zdjęć. Wystawa to nie tylko materiały dotyczące historii szkoły ale także życia uczniowskiego: kółka zainteresowań, wycieczki, życie religijne, wybryki uczniów, zjazdy absolwentów  etc. W celu zachęcenia do zwiedzenia wystawy prezentujemy jedną z plansz pt. Wspomnienia.

Ekspozycję można będzie zwiedzać w budynku 1 LO (pl. ks. A. Czaplińskiego 1). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa, nie tylko absolwentów szkoły.

 

sk