kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Happening „Bochnia wolna od dymu tytoniowego”

Happening „Bochnia wolna od dymu tytoniowego”

Dodano: 11.06.2014 08:00 Happening „Bochnia wolna od dymu tytoniowego”
Z okazji obchodów „Światowego Dnia bez Tytoniu” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni zorganizował happening pod hasłem „ Bochnia wolna od dymu tytoniowego”.

 

 

Celem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na szkodliwe działanie palenia papierosów, promowanie zdrowego stylu życia bez dymu tytoniowego a także poparcie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących wdrażania polityki cenowej na wyroby tytoniowe w celu zmniejszenia ich konsumpcji, ponieważ palenie tytoniu od kilku dziesięcioleci stało się główną przyczyną przedwczesnych zgonów ludzi na świecie.

W happeningu uczestniczyły dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu bocheńskiego wraz z wychowawcami i rodzicami. Rangę obchodów swoją obecnością podkreślił również Starosta Powiatu Bocheńskiego Jacek Pająk i Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński. Uczestnicy przeszli z Rynku do parku na Uzborni gdzie odbył się przygotowany przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni pod kierunkiem Pani Zofii Pośleńskiej i Doroty Dobranowskiej „Sąd nad papierosem”.

Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia z trzech konkursów zorganizowanych przez PIS na plakat o tematyce antynikotynowej: Czyste powietrze wokół nas”,” Nie pal przy mnie proszę”, „ Znajdź właściwe rozwiązanie”. Pozostali uczestnicy wydarzenia otrzymali jabłka z ekologicznego gospodarstwa.

Nagrody ufundowane zostały przez: Starostwo Powiatowe w Bochni , Urząd Miasta Bochna, Polski Czerwony Krzyż oraz Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Bochni.