kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Grupa młodzieży z Niemiec z wizytą w Starostwie Powiatowym w Bochni

Grupa młodzieży z Niemiec z wizytą w Starostwie Powiatowym w Bochni

Dodano: 17.05.2013 10:00 Grupa młodzieży z Niemiec z wizytą w Starostwie Powiatowym w Bochni
15 maja 2013 r. grupa młodzieży z Niemiec wraz z opiekunami oraz młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego na czele z Panią Dyrektor Jolantą Kruk przybyła na spotkanie ze Starostą Jackiem Pająkiem.

Starosta powitał serdecznie wszystkich uczniów oraz życzył miłego pobytu w naszym powiecie. Krótko opowiedział o sobie swojej pracy i obowiązkach. Przedstawił kwestię związaną z  zarządzaniem samorządu powiatowego.

Grupa niemiecka przyjechała z IBBenburen w Nadrenii Westfalii.  I Liceum Ogólnokształcące w Bochni robi z tą szkołą  wymiany od 6 lat. W tym roku przyjechało 13 osób, mieszkają oni u polskich uczniów i nauczycieli. Realizowany program dotyczy historycznych miast w Polsce i w Niemczech. Zwiedzili Bochnie i Kopalnie Soli, Kraków, byli w KL Auschwitz. Zajęcia realizują w szkole i poza nią. Pobyt grupy niemieckiej potrwa 5 dni. W czerwcu 15 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego wyjeżdża z rewizytą do Niemiec.