kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Granty Ministra Kultury dla Biblioteki

Granty Ministra Kultury dla Biblioteki

Dodano: 13.04.2017 09:00 Granty Ministra Kultury dla Biblioteki
W 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaproponuje mieszkańcom miasta i powiatu wiele interesujących działań dzięki dofinansowaniu projektów pozyskanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wysoką punktację zespołu oceniającego w Ministerstwie Kultury i co za tym idzie dofinansowanie działań, uzyskały trzy projekty: „Sylwetki niezwykłe”, „Czy drogie CzyTanie” i „Co za tydzień …ale historia!!!”

Autorami pierwszego projektu pt. „Sylwetki niezwykłe” są bibliotekarze z Wypożyczalni dla Dorosłych, którzy w ramach swoich działań zaprezentują wybitne, polskie postacie historyczne i zaproponują książki z nimi związane. By budzić uczucia patriotyczne i pamięć o bohaterach narodowych przypomną niezwykłe życie i osiągnięcia Witolda Pileckiego, Adama Chmielowskiego i  Józefa Piłsudskiego. Pierwsze spotkanie pt. „Niezłomni wyklęci” odbędzie się już 25 kwietnia 2017 r. o godz. 18 w sali klubu Biblioteki i poświęcone będzie rotm. Witoldowi Pileckiemu, którego działalność przybliży dr Wojciech Frazik - pracownik IPN w Krakowie. Na kolejne spotkania poświęcone św. A. Chmielowskiemu i J. Piłsudskiemu bibliotekarze zaproszą po wakacjach.

Dzięki realizacji drugiego projektu „Czy drogie CzyTanie”, koordynowanego przez bibliotekarzy z Czytelni dla Dorosłych, będą promować czytelnictwo nie tylko w murach Biblioteki ale i w plenerze. Na imprezy czytelnicze „pod chmurką” zaproszą do Parku Rodzinnego Uzbornia 27 maja 2017 r. i 8 lipca 2017 r. Dla uczestników będą przygotowane różne atrakcje w tym: gra literacka, spektakl i performance. Będą pokazywać atrakcyjność literatury i zachęcać do sięgnięcia po książkę osoby w każdym wieku. Po wakacjach na kolejne działania czyli spotkania warsztatowe zaproszą do Biblioteki.

Do najmłodszych mieszkańców adresowany jest projekt „Co za tydzień…ale historia!!!” koordynowany przez bibliotekarzy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Jego realizacja zaplanowana jest od 19 do 25 czerwca 2017 r. Rozpocznie się od ogłoszenia  konkursu  pt. „#Kazimierz”, który będzie polegał na stworzeniu autorskiego tweet’a o długości do 140 znaków, wyrażającego wdzięczność dla króla Kazimierza Wielkiego za zasługi dla naszego miasta – regulamin na stronie internetowej Biblioteki już wkrótce. Ponadto zaprosimy na spotkania z historykiem, pisarzami czerpiącymi tematy z historii i twórcami legend. Bilbliotekarze będą polecać spacer historyczny, spektakle, grę miejską i wspólne czytanie książek w przestrzeni miejskiej by przeobrazić nasze miasto w wielką i atrakcyjną bibliotekę.

Szczegółowe informacje o wszystkich działania będą dostępne na stronie internetowej Biblioteki, facebooku i w medach. Już dziś Biblioteka zachęca wszystkich do śledzenia tych informacji i udziału w proponowanych wydarzeniach.

 

 

sk