kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Grand Prix 2010 na bocheńskiej pływalni

Grand Prix 2010 na bocheńskiej pływalni

Dodano: 22.10.2010 19:00 Grand Prix 2010 na bocheńskiej pływalni
Już jutro na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni odbędą się zawody z cyklu Pucharu Polski w pływaniu. Wystartuje w nich 419 zawodników z 73 klubów, także z Hiszpanii, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Na starcie w Bochni nie zabraknie w tym roku mistrza świata, Europy i Polski - Pawła Korzeniowskiego.

Podobnie jak w roku ubiegłym zawodom towarzyszyć będzie transmisja LIVE w internecie realizowana tym razem na platformie POLTIMING LIVE pod adresem http://www.poltiming-live.com/, a wszystkie wyniki prezentowane będą na bieżąco na stronie OMEGATIMING pod adresem http://omegatiming.pl/ w zakładce „zawody centralne”.

W tym roku na zawodników czekają cenne nagrody rzeczowe, a wśród nich 42 calowy telewizor LG – ufundowany przez bocheńską firmę COLD, zestawy profesjonalnego sprzętu pływackiego (m.in. zestaw do słuchania muzyki podczas treningu w wodzie) – ufundowane przez firmę TYR Polska, czy też rower Kellys – ufundowany przez Dziennik Polski.

Podczas zawodów odbędzie się także licytacja, ufundowanej przez redakcję magazynu „Pływanie”, deski pływackiej z autografami wszystkich zawodników kadry narodowej. Deska z autografami m.in. Pawła Korzeniowskiego, Agaty Korc, Oli Urbańczyk, Kasi Baranowskiej, Sławka Kuczki, Mateusza Sawrymowicza, Przemka Stańczyka oraz trenerów Pawła Słomińskiego i Piotra Woźnickiego może pomóc Łukaszowi Niepsujowi, dziś sparaliżowanemu po wypadku motocyklowym, absolwentowi katowickiej AWF, który był zasłużonym pływakiem i nauczycielem pływania. Uwielbiał pracę z młodzieżą, sponsorował rozwój pływania w Polsce, sam codziennie uprawiając liczne sporty, m.in.: bieganie, pływanie i kolarstwo. Organizatorami zawodów - podobnie jak w zeszłym roku - są: Polski Związek Pływacki, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Akademia Sportów Wodnych WODNIK i Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni.

Ramowy program zawodów:

Sobota - 23 X 2010 r.

9.00 - rozpoczęcie I bloku zawodów

16.45 - uroczyste owarcie zawodów

17.00 - rozpoczęcie II bloku zawodów,

Niedziela 24 X 2010 r.

9.00 - rozpoczęcie III bloku zawodów

Ok. 13.30 - uroczyste zamknięcie zawodów

Godzinę przed każdym blokiem startowym rozpoczynał się będzie oficjalny trening.

W związku z organizacją Grand Prix bocheńska pływalnia będzie zamknięta dla Klientów od piątku 22 października od godz. 14.00 do niedzieli 24 października do godz. 14.00. Trybuny będą cały czas otwarte dla wszystkich widzów,  bez żadnych opłat.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Bocheński i Burmistrz Miasta Bochnia.

Patronat medialny nad imprezą sprawują: TVP Kraków, Radio RDN Małopolska, Dziennik Polski, Kronika Bocheńska oraz portale internetowe Sports.pl i Malopolanin.plZawody wspierają:złoty sponsor: Blach Stal srebrny sponsor: Cold, Enion, Kropla Beskidu, Powerade, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, TYR Polska brązowy sponsor: Air Tech Bud, Alior Bank, Auto-Hal, Auto Marco, MAWI, Segafredo Zanetti Poland. Dostawcą sprzętu jest ARENA.