kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Gra terenowa Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni

Gra terenowa Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni

Dodano: 05.03.2016 12:00 Gra terenowa Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się zorganizowana przez Zespół Szkół nr 1 w Bochni gra terenowa Śladami Żołnierzy Wyklętych w Bochni.

Drużyny reprezentujące 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego (I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespoły szkół nr 1,2 i 3 oraz Zespół Szkół z Łapanowa) wcieliły się w rolę oddziałów podziemia i podjęły walkę z komunistyczną propagandą nawołującą do głosowania "3 x tak"w referendum ludowym.

Uczestnicy wykonywali również inne konspiracyjne zadania m.in. fotografowanie budynku- siedziby PPR, poinformowanie działacza WiN-u w Bochni Feliksa Kornasia o grożącym mu aresztowaniu przez UB, czy odnalezienie informacji na temat liczby mieszkańców Bochni uprawnionych do głosowania w referendum ludowym.

W grze zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Bochni, II miejsce zajęła I LO a III przypadło Zespołowi Szkół nr 1. Gra powstała dzięki pomocy Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Archiwum Narodowego w Krakowie oddział w Bochni, Komendzie Powiatowej Policji w Bochni oraz grupom rekonstrukcyjnym: Najemnicy Bocheńscy i Per saecula.

Patronem honorowym gry było Starostwo Powiatowe w Bochni.

 

sk