kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Gmina Bochnia przeciwko budowie chodników

Gmina Bochnia przeciwko budowie chodników

Dodano: 21.09.2012 15:30 Gmina Bochnia przeciwko budowie chodników
Gmina Bochnia nie przystąpiła do realizacji „schetynówki” z Powiatem w związku z tym na dzisiejszej sesji Radni Powiatu podjęli uchwałę o współpracy przy realizacji przebudowy ciągu dróg powiatowych z Gminą Drwinia.

Wstępnie planowany przebieg „schetynówki” przebiegać miał również przez Gminę Bochnia i z taką tez propozycją w lipcu Zarząd Powiatu wystąpił do Wójta Gminy Bochnia. W ramach inwestycji miał powstać min. chodnik na długości ok. 650m wraz z budową kolektora odprowadzającego wody opadowe zarówno z chodnika jak i z drogi w miejscowościach Proszówki, Cikowice i Damienice i nowa nawierzchnia na odcinku Cikowiece - Damienice na długości prawie 1 km. Warunkiem podpisania umowy był udział finansowy gminy w wysokości 30% kosztów. Dzięki współpracy z Gminą wniosek uzyskałby większą ilość punktów i szansę na otrzymanie dofinansowania.

W związku z brakiem zainteresowania samorządu Gminy Bochnia, wniosek na „schetynówkę” złożony zostanie tylko przy współpracy z Gminą Drwinia.

Realizacja budowy chodnika rozwiązałaby problemy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Bochnia, którzy od dłuższego czasu zwracali się z prośbą o wykonanie tego zadania.

Chcieliśmy kompleksowo rozwiązać ten problem w gminie Bochnia, zapraszając Wójta gminy Bochnia na uczciwych zasadach do współpracy. Ubolewam, że Pan Wójt nie potrafi wyjść poza swoje osobiste uprzedzenia i dogadać się dla dobra mieszkańców gminy. To już po raz kolejny wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Bochnia i wyciągnęliśmy rękę do samorządu gminy Bochnia z możliwością wykonania nie tylko chodnika ale również nawierzchni niestety wobec sprzeciwu Pana Wójta wspomniana inwestycja będzie musiała poczekać na realizację - mówi starosta bocheński Jacek Pająk.