kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Gimanazjum Nr 2 z wizytą w Saarlouis

Gimanazjum Nr 2 z wizytą w Saarlouis

Dodano: 02.06.2011 15:00 Gimanazjum Nr 2 z wizytą w Saarlouis
Współpraca międzynarodowa to temat często poruszany. Temat też nieobcy młodzieży, szczególnie tej z Gimnazjum nr 2 w Bochni, które ósmy raz realizowało to przedsięwzięcie wraz z niemiecką szkołą w Wadgassen, podległą starostwu w Saarlouis.

Dzięki oficjalnemu porozumieniu pomiędzy obiema placówkami corocznie dochodzi do spotkań uczniów z obu szkół. Wizyta w Niemczech to nie tylko okazja do poznania rówieśników, ale także sposób na wzbogacanie edukacyjnych doświadczeń, łamanie stereotypów czy pogłębianie wiedzy o regionie, z którym od wielu lat swoje partnerstwo realizuje Starostwo Powiatowe w Bochni.

W maju br. młodzież z Gimanzjum Nr 2 odwiedziła nie tylko Saarlouis i okolice tej urokliwej miejscowości, ale także miała możliwość podziwiania odrestaurowanych budynków rzymskiej zabudowy – Villa Borg. W trakcie pobytu poszerzono też wiedzę z zakresu Unii Europejskiej, odwiedzając muzeum w Schengen i niezwykle nowoczesną w architekturze i wyposażeniu szkołę: Schengen- Lyzeum.Na trasie wspólnego wędrowania znalazło się także francuskie miasto Metz ze swoją piękną zabytkową architekturą.
Wspólnie spędzany czas pozwolił też na chwile rekreacji i sportu, wspólne grillowanie oraz dobrze rozumianą rywalizację sportową.

Warto wspomnieć, żeprzyjaźń pomiędzy Gesmtschule Wadgassen oraz Gimnazjum nr 2 w Bochni przybrała również formę realizującą zasadę, że „ prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, czego dowodem z niemieckiej strony jest zeszłoroczna pomoc finansowa w postaci 6000 euro na rzecz usuwania strat spowodowanych przez ulewy w maju 2010 r.

Gimnazjaliści promowali Powiat Bocheński i Bochnię dzięki materiałom pozyskanym ze Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Urzędu Miejskiego w Bochni.