kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Fuzja bocheńskiej kopalni- trwają analizy

Fuzja bocheńskiej kopalni- trwają analizy

Dodano: 30.01.2012 14:00 Fuzja bocheńskiej kopalni- trwają analizy
W ostatnim czasie ministerstwo skarbu, gospodarki i finansów wystąpiły z propozycją połączenia kopalń soli w Bochni i Wieliczce. Z inicjatywą nie zgadzają się lokalne samorządy, które zaznaczają, że obie kopalnie to lokalna duma , tradycja i historia. Samorządy szybko podjęły działania, swój niepokój wyrazili też mieszkańcy, jednak dyskusja jest utrudniona przez brak danych , które w dalszym ciągu znajdują się resortach.

Ostatnie spotkanie dotyczące ewentualnej fuzji odbyło się w połowie stycznia w bocheńskim starostwie. Po długiej dyskusji pierwszy wniosek nasunął się  sam w dalszym ciągu resorty nie przedstawiły informacji  o optymalizacji. Nie znamy przesłanek ewentualnego połączenia , nie wiadomo też  jaką formę miałaby przyjąć nowa struktura. Chcielibyśmy zobaczyć dane i uczestniczyć w dyskusji bo tak naprawdę każdy z nas troszczy się o nasz lokalny majątek  i  rynek pracy – mówi Jacek Pająk, starosta bocheński. 

Przysłowiowym  światełkiem w tunelu może być pismo*, które bocheński starosta otrzymał od posła Andrzeja Romanka. W piśmie tym minister Budzanowski zapewnia, że przy podejmowaniu decyzji w przedmiotowej sprawie zostaną wzięte pod uwagę zarówno interesy firm jak i pracowników. Minister pisze, że w przypadku realizacji koncepcji połączenia wybrany wariant będzie miał na względzie  zachowanie odrębności organizacyjnej Kopalni Soli „ Bochnia” i nie powinien wpłynąć na sytuację na rynku pracy w Bochni. Jak czytamy,  decyzja o połączeniu nie została podjęta do dnia dzisiejszego, a w Ministerstwie Skarbu Państwa trwają wstępne analizy zasadności wniosku Ministra Gospodarki i możliwych do osiągnięcia w wyniku połączenia efektów synergii.

 

*Pan Poseł Andrzej Romanek za pośrednictwem Pani Ewy Kopacz Marszałek Sejmu RP zwrócił się do Mikołaja Budzanowskiego Ministra Skarbu Państwa z prośbą o informację dot. ewentualnej fuzji.

kkh