kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Flaga państwowa – garść historii i sportu w dniu jej święta

Flaga państwowa – garść historii i sportu w dniu jej święta

Dodano: 24.04.2012 15:30 Flaga państwowa – garść historii i sportu w dniu jej święta
2 maja to od 2004 r. Święto Flagi Narodowej. Data ta nie jest przypadkowa. W okresie PRL-u władze nakazywały zdejmowanie flag po Święcie Pracy, tak aby nie były eksponowane podczas nieuznawanego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. 2 maja obchodzimy również święto Polonii i Polaków poza granicami kraju. Jest to doskonała okazja do popularyzowania wiedzy o polskich symbolach narodowych i zamanifestowania wspólnoty wszystkich Polaków.

Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza wszystkich mieszkańców Regionu do wzięcia udziału w obchodach Dnia Flagi RP.


Poniżej zamieszczamy program zaplanowanych wydarzeń:

25.04.2012, środa

II Bocheńska Sztafeta Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Szlakiem gen. J. H. Dąbrowskiego na trasie Bochnia-Pierzchów. Start o godz. 12.00 spod kościoła św. Pawła Apostoła.

02.05.2012, środa

I Dyktando Mistrzów Powiatu Bocheńskiego. Początek o godz. 10.30 w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.
Wydarzenie ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział osoby powyżej 15 roku życia i zarejestrowane najpóźniej do 30 kwietnia (edukacja@powiat.bochnia.pl, 14 615 38 65).

O godz. 11.00 w Oratorium św. Kingi rozpocznie się program artystyczny w wykonaniu wychowanków Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego a tuż po nim o godz. 11.30 Konkurs Wiedzy o Ziemi Bocheńskiej.