kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Fischer - odkrywca i miłośnik ziemi bocheńskiej - nowa książka wydana przez Starostwo

Fischer - odkrywca i miłośnik ziemi bocheńskiej - nowa książka wydana przez Starostwo

Dodano: 05.10.2009 14:00 Fischer - odkrywca i miłośnik ziemi bocheńskiej - nowa książka wydana przez Starostwo

W piątkowe popołudnie w sali malarstwa Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni Jan Flasza - dyrektor muzeum opowiadał o swojej nowej książce „Stanisław Fischer odkrywca i miłośnik ziemi bocheńskiej”.

To książka nie tylko o bogatej twórczości założyciela bocheńskiego muzeum, ale przede wszystkim o jego życiu poświęconemu w całości odkrywaniu, utrwalaniu i dokumentowaniu uroków bocheńszczyzny – mówi starosta bocheński Jacek Pająk. Mamy okazję przyjrzeć się postaci będącej bez wątpienia fundamentem nowoczesnego myślenia o o tożsamości ziemi bocheńskiej – dodaje starosta.

Fischer wiedział dobrze, że miasto i jego historię tworzą nie tylko krajobrazy oraz zabytki materialne, lecz przede wszystkim ludzie - pisze na łamach swojej najnowszej publikacji Jan Flasza. Autor książki opowiadał także o kulisach tworzenia tego wydawnictwa bogato ilustrowanego starymi fotografiami Bochni i reprodukcjami obrazów Fischera. Podczas promocji licznie przybyli na to spotkanie bochnianie gratulowali autorowi podjęcia wysiłku zebrania materiałów o niezwykłym człowieku bocheńszczyzny jakim był Stanisław Fischer.

Książka została wydana i sfinansowana w całości przez Starostwo Powiatowe w Bochni.