kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Finał konkursu historycznego w Oratorium św. Kingi

Finał konkursu historycznego w Oratorium św. Kingi

Dodano: 13.11.2015 09:15 Finał konkursu historycznego w Oratorium św. Kingi
W czwartek, 12 listopada, w Oratorium św. Kingi w Bochni, które udekorowali uczniowie z bocheńskiego Gimnazjum nr 1, odbył się finał IV edycji konkursu historycznego "Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości. Udział Bochniaków w walkach o niepodległość Polski w latach 1919-1920".

Etap międzyszkolny konkursu miał miejsce 23 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Młodzież z 7 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego przed rozwiązywaniem testu obejrzała okolicznościową wystawę w Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, po której oprowadził uczniów Stanisław Mróz, członek zarządu stowarzyszenia.

Przybyłych na zmagania finałowe, które prowadził Ireneusz Sobas ze Starostwa Powiatowego w Bochni, jak i wzbogacił występ zespołu "Bratucjana" z Bratucic, przywitała Halina Mucha - przewodnicząca bocheńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Młodzież w ostatnim etapie konkursu odpowiadała na pytania przygotowane przez jury - Stanisława Kobielę oraz Stanisława Mroza ze Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne, książkowe, drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Na podium znaleźli się, zajmując poniższe lokaty:

- Kamil Czesak - I miejsce;

- Rafał Bujak, Jakub Włosiński - II miejsce;

Pozostali uczestnicy finału konkursu:

- Krzysztof Bujak;

- Dawid Chrzan;

- Tomasz Gajda;

- Szymon Klejdysz;

- Dominik Palonek;

- Agnieszka Sotoła;

- Błażej Szosta.

W wydarzeniu poza wspomnianymi wyżej osobami wzięli także udział: Bożena Pruska (dyrektor Rady Okręgu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Krakowie), ks. Leszek Leszkiewicz (proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni), Józef Mroczek (wicestarosta bocheński), Robert Cerazy (zastępca burmistrza Bochni), Jerzy Pączek (wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni), nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bocheńskiego, członkowie i sympatycy stowarzyszenia.

Honorowymi patronami wydarzenia byli: ks. Leszek Leszkiewicz - proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni, Ludwik Węgrzyn - starosta bocheński, Krzysztof Zięba - prezes Kopalni Soli Bochnia, z kolei organizatorami: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetowych Powiatu Bocheńskiego.

Zdjęcia: a.rataj, h.mucha.

inf./kkh