kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Festiwal Zawodów - warsztaty dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni

Festiwal Zawodów - warsztaty dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni

Dodano: 08.02.2016 13:00 Festiwal Zawodów - warsztaty dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni
Trzy kilometry nad Ziemią – laserowy skaning lotniczy, wykorzystanie słońca, wody i wiatru do produkcji energii, ciepło i zimno – wykorzystanie kamery termowizyjnej w budownictwie, hortum tuum - twój ogród, to niektóre z zagadnień omawianych podczas warsztatów dla gimnazjalistów, które odbyły się 4 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Nr 2 „Budowlance” w Bochni. Gośćmi Festiwalu był wicestarosta Józef Mroczek oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bochni Andrzej Zając.

Była to już trzecia edycja warsztatów podczas których nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni gościli nauczycieli i uczniów gimnazjów powiatu bocheńskiego, a także powiatów ościennych. Celem warsztatów była promocja kształcenia zawodowego i wsparcie gimnazjalistów, przed wyborem dalszej drogi kształcenia.W 10 salach uczniowie gimnazjów mieli możliwość udziału w zajęciach warsztatowych pokazujących tajniki pracy w poszczególnych zawodach kształconych w szkole, m.in. w zawodzie technik budownictwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik organizacji reklamy, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik urządzeń sanitarnych, technik drogownictwa oraz w zawodach kształconych w Zasadniczej Szkole Zawodowej – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz, stolarz, monter izolacji przemysłowych. Gimnazjalości uczyli się jak posługiwać się kamerą termowizyjną, sprzętem geodezyjnym, jak zaprojektować ogród, na czym polega praca w reklamie, jak wykorzystuje się zdjęcia lotnicze w geodezji, jakie technologie dominują aktualnie w budownictwie drogowym, jak powstaje energia z wykorzystaniem słońca, wiatru i wody. Dodatkową atrakcją był pokaz procesu tworzenia i modyfikacji obiektów trójwymiarowych z tradycyjnych zdjęć fotograficznych za pomocą programu komputerowego. Ponadto mieli możliwość udziału w zajęciach zawodoznawczych, pomagających wybrać kierunek kształcenia, a w przyszłości zawód.Nowością tej edycji Festiwalu Zawodów był udział pracodawców. Pokazy zorganizowała firma stolarska pana Jakuba Ćwiąkały oraz firma Bohle Polska, zajmująca się montażem izolacji przemysłowych.Z roku na rok Festiwal Zawodów cieszy się coraz większym powodzeniem. W tegorocznej edycji wzięło udział 355 gimnazjalistów.Uczniom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

 

kkh