kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Festiwal Zawodów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni

Festiwal Zawodów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni

Dodano: 31.01.2014 10:00 Festiwal Zawodów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni
Nowe horyzonty edukacji zawodowej to motyw przewodni I Festiwalu Zawodów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas III gimnazjów, którzy w dniu 30 stycznia 2014 r. w nim uczestniczyli.

Na festiwalu gościł  Jacek Pająk Starosta Bocheński oraz opiekunowie zaproszonych grup z dwudziestu gimnazjów powiatu bocheńskiego, wielickiego, brzeskiego.
Ponad 300 gimnazjalistów skorzystało z 11 bloków warsztatowych, prezentujących różne zawody branży budowlanej, geodezyjnej, drogowej, energetyki odnawialnej i architektury krajobrazu.
Uczniowie gimnazjów mogli spróbować własnych sił jako przyszli geodeci, rysując komputerowe  mapy geodezyjne. Uczestniczyli w zajęciach: „Baw się kolorami – zaplanuj i pomaluj swój pokój". Zainteresowani zawodem technik drogownictwa brali udział w warsztatach pokazujących współczesne osiągnięcia tej branży. Podczas zajęć z programem SketchUp i Brics Cad gimnazjaliści kształtowali swoją wyobraźnię, tworząc pierwsze projekty - wizualizacje.  Młodzież poznawała również odnawialne źródła energii i sposób ich wykorzystania, miała możliwość tworzenia własnych kompozycji  jako przyszli architekci krajobrazu.

W trakcie warsztatów odbywały się konsultacje w zakresie doradztwa zawodowego, podczas których uczniowie mogli poznać swoje predyspozycje i porozmawiać z doradcą zawodowym.
Zajęcia warsztatowe były przygotowane i prowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych i uczniów Zespołu Szkół Nr 2 .
Festiwalowi towarzyszyły dodatkowe wydarzenia - wystawa "Bochnia w starej pocztówce" - przygotowana przez Panią Elżbietę Pardę - Lekki (właścicielkę zbiorów) oraz Panią Renatę Motołę - Topolską. Niebywałą atrakcją okazała się możliwość zobaczenia siebie i swoich kolegów na trójwymiarowych fotografiach cyfrowych.

Wszystkim gimnazjalistom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udział w festiwalu.