kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Festiwal Rosołu

Festiwal Rosołu

Dodano: 27.06.2018 07:00 Festiwal Rosołu
30 czerwca 2018 roku czyli już w najbliższą sobotę w Bochni wielkie święto narodowej potrawy – polskiego rosołu!Już po raz ósmy Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” organizuje Festiwal Rosołu, tym razem impreza odbędzie się na terenie Centrum Konferencyjnego Nowa Bochnia & SPA w Bochni - Kurna Chata.

W szranki brosołowej konkurencji stanie 12 drużyn w dwóch kategoriach: organizacje z obszaru LGD „Dolina Raby” oraz LGD z  Federacji LGD Małopolska i inne. Rosoły oceniane będą przez profesjonalne jury tj. kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników pod przewodnictwem gościa specjalnego Sylwii Ładygi uczestniczki V edycji MasterChef
Polska. Podczas imprezy będzie można bezpłatnie degustować różnego rodzaju rosołów i potraw. Przypomnijmy, że impreza organizowana jest na pamiątkę faktu powstania pierwszej polskiej książki kucharskiej „Compendium ferculorum” w 1682 r.
na zamku w Nowym Wiśniczu, w której pierwszą pozycję zajmował Rosół polski. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.dolinaraby.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Bochni i okolic!

 

kh