kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem" już za nami...

Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem" już za nami...

Dodano: 28.05.2018 14:00 Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem" już za nami...
Zakończył się 11. Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". W tegorocznej edycji wzięło udział 88 uczestników w trzech kategoriach: integracyjny duet muzyczny (48 osób), zespół muzyczny (27 osób) i kabaret (13 osób).

W ramach festiwalu odbyły się dwa wydarzenia towarzyszące:

21 maja  wyświetlono dokument "Film dla Stasia" w reżyserii Moniki Meleń, a po projekcji miało miejsce spotkanie z bohaterem Stanisławem Kmiecikiem i autorką filmu. Na podsumowanie wystąpiła ze swoim recitalem Adrianna Biedrzyńska.

22 maja w byłej księgarni "Dom Książki" uczestniczyliśmy w wernisażu prac artysty malującego ustami - Mikołaja Kastelika oraz recitalu Olgi Bończyk.

Warsztaty z uczestnikami festiwalu w tym roku prowadzili artyści: Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Aleksandra Królik, Maurycy Polaski i Janusz "Yanina" Iwański.

24 maja główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu i fantastycznym recitalu Hanny Śleszyńskiej, uczestnicy w przesłuchaniach konkursowych zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych.

Jury w składzie: Adrianna Biedrzyńska, Aleksandra Królik, Hanna Śleszyńska, Janusz "Yanina" Iwański, Maurycy Polaski i Jacek Zieliński wybrało laureatów 11. festiwalu, którzy zostali nagrodzeni i zaproszeni do występu w Gali Laureatów. (LAUREACI).

Na scenie festiwalowej muzyczne marzenie spełnił 5-letni Olaf (niepełnosprawny wychowanek DPS w Brzesku), akompaniując na keyboardzie  swojemu idolowi Kordianowi Cieślikowi - artyście folk-disco polo.
Na zakończenie największe przeboje z własnego repertuaru zaśpiewał zespół "Skaldowie".

Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda.
Z roku na rok festiwal sięga coraz dalej poza granice, prócz uczestników z Polski gościliśmy również duet z Rumunii oraz zespół muzyczny z Niemiec.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy Laureatom.
Juz dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczną edycję - 12. Festiwal Piosenki.

 

kh