kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Dodano: 02.06.2010 13:00 Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”
Trzydziestu pięciu wykonawców zaprezentuje swoje muzyczne umiejętności na III Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który odbędzie się 8 i 9 czerwca się w Oratorium św. Kingi w Bochni. Wśród wykonawców są soliści, zespoły muzyczne i szkolne chóry z różnych krańców Polski. Ideą festiwalu jest prezentacja uzdolnień osób niepełnosprawnych oraz ich integracja z rówieśnikami.

Będzie można posłuchać góralskich rytmów z Zakopanego, pieśni o Chopinie w nadmorskiej interpretacji z Koszalina, piosenek z Lublina oraz wykonawców z Oświęcimia, Krakowa i Bochni. Muzyczne prezentacje oceniać będzie jury w składzie: Anna Wyszkoni (Łzy), Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof Jaryczewski (Oddział Zamknięty) i dyrektor artystyczny „Piwnicy pod Baranami” Marek Pacuła.

Zanim jednak uczestnicy wystąpią przed festiwalową publicznością czeka ich wiele atrakcji. Jedną z nich są warsztaty muzyczne, które poprowadzą jurorzy. Odbędą się pierwszego dnia festiwalu w budynkach Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Jest to równocześnie dzień otwarty szkoły, podczas którego będzie można zobaczyć jak wygląda „sala doświadczania świata”, specjalistyczne gabinety oraz codzienna praca z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Drugi dzień to przesłuchania konkursowe, które zakończy koncert laureatów. Dla uczestników festiwalu oraz mieszkańców Bochni zaśpiewa też swoje największe przeboje Anna Wyszkoni.

Festiwal organizowany jest już od trzech lat. Wystąpili w nim uczniowie z kilkudziesięciu szkół, a oceniali ich tak znani artyści, jak Zygmunt Konieczny, Renata Przemyk, Jacek Wójcicki, Maciej Zembaty, Tadeusz Klimonda, Ela Dębska i związani z Bochnią – Marek Pacuła i Marek Piekarczyk.

Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary, Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego oraz Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji na temat Festiwalu na stronie internetowej organizatora.