kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Festiwal Biegowy w Krynicy

Festiwal Biegowy w Krynicy

Dodano: 19.09.2013 11:00 Festiwal Biegowy w Krynicy
W dniach od 6.09 do 8.09 2013 roku w Krynicy odbył się IV Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego. Impreza ta jest jedynym tak wszechstronnym i różnorodnym wydarzeniem biegowym w naszym kraju. W ciągu trzech dni sportowych zmagań zawodnicy mieli do wyboru kilkanaście biegów o łącznej długości ponad 200 km – od mini maratonu dla dzieci i Giełdowej Mili, poprzez Bieg Małopolski, Życiową Dziesiątkę i Koral Maraton, aż do Biegu 7 Dolin czyli ultramaratonu na 100 km.

6 września I LO wraz z panią Haliną Grech, ZS Dąbrowica wraz z panią Izabelą Kierepka, ZS Łapanów wraz z panem Jarosławem Marcem oraz ZS Nr 3 z panem Ryszardem Tacikiem - reprezentowały powiat bocheński w Biegu Małopolskim.

Start biegu rozpoczynał się przy Bulwarach Dietla na wysokości Małopolanki, meta natomiast zlokalizowana była przy ul. Nowotarskiego na wysokości wejścia głównego do Starego Domu Zdrojowego.

W konkurencji startowało około 900 osób w 4 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV – VI, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Ekipa naszych zawodników liczyła 50 osób. Konkurencja wśród szkół ponadgimnazjalnych była bardzo liczna, gdyż wynosiła 238 osób. Po biegach eliminacyjnych okazało się, iż 30 zawodników z naszego powiatu zakwalifikowało się do finału, w którym udział wzięło 60 osób. W kategorii dziewcząt Monika Golińska z I LO zajęła 2 miejsce, Paulina Jacewicz z I LO - 3 miejsce, Joanna Ból również z I LO - 6 miejsce. W kategorii chłopców Krystian Pilch z ZS w Dąbrowicy uplasował się na 6 miejscu. Czołowe zawodniczki wywalczyły stypendia w wysokości 1500 zł. Wszyscy zmęczeni, ale pełni satysfakcji, zadowoleni i podbudowani wrócili do Bochni.

Już 2 dni później, bo w niedzielę 8 września, grupa 32 kibiców (również z tych samych szkół) dopingowała uczestników Koral Maratonu. Gorąca atmosfera panowała podczas biegu dzięki naszym uczniom, co dało się słyszeć i zauważyć. Same pozytywne opinie ze strony biegnących zawodników i przechodniów mobilizowały do głośniejszego, większego dopingu.

 

Gratulujemy!

 

sk