kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Europejskie Słoneczne Dni - Maj 2013 w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni

Europejskie Słoneczne Dni - Maj 2013 w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni

Dodano: 17.05.2013 09:00 Europejskie Słoneczne Dni - Maj 2013 w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni
15 maja odbyło się w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni podsumowanie działań podjętych w ramach kampanii Europejskie Słoneczne Dni-Maj 2013. Jest to akcja ekologiczna o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, realizowana w całej Europie, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, w tym przede wszystkim kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych.

Podczas spotkania wręczone zostały nagrody dla zwycięzców w konkursie plastycznym „Energia od Słoneczka” przeprowadzonym wśród bocheńskich przedszkolaków oraz fotograficznym „Wykorzystanie energii słonecznej w mojej okolicy”, w którym wzięli udział uczniowie ZS Nr 2.

Prezentacja multimedialna pt.: „Odnawialne źródła energii” przygotowana przez nauczyciela przedmiotów zawodowych wprowadziła zaproszonych gości w tematykę spotkania. Przedstawiciele firmy Hoven oraz Solared zaprezentowali możliwości jakie niosą systemy solarne oraz jak uzyskać dotację na taką inwestycję. Można również było zobaczyć przykładową ekspozycję  instalacji solarnej. Gimnazjaliści, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, wzięli udział w warsztatach o tematyce wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 podczas słonecznego marszu i eventu na płycie rynku bocheńskiego promowała odnawialne źródła energii wśród mieszkańców miasta. Odbyła się również wycieczka do pobliskiego szpitala  gdzie znajduje się instalacja solarna.

To był wyjątkowo Słoneczny Dzień, pełen pozytywnej energii.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i przychylne nastawienie do kampanii. Podziękowania składamy firmom Hoven i Solared za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.