kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Europejski Tydzień Edukacji Globalnej w Zespole Szkół w Dąbrowicy

Europejski Tydzień Edukacji Globalnej w Zespole Szkół w Dąbrowicy

Dodano: 26.11.2015 07:00 Europejski Tydzień Edukacji Globalnej w Zespole Szkół w Dąbrowicy
W dniach od 16 do 22 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Dąbrowicy odbył się cykl zajęć pod hasłem „Równość – od słów do czynów” zorganizowany w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.

 

 

Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez młodzież działającą w Szkolnym Klubie Logistyki pod opieką mgr Krystyny Migdał.

Uczniowie po raz kolejny włączyli się w coroczną międzynarodową inicjatywę, mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.

Pod wspólną nazwą Tydzień Edukacji Globalnej kryje się szereg aktywności promujących, wdrażających czy też dopiero inicjujących edukację globalną w poszczególnych państwach członkowskich Rady Europy. Jest to tydzień imprez mających na celu zarówno celebrowanie samej dziedziny edukacji globalnej, jak i popularyzowanie podejmowanych w jej zakresie zagadnień.


inf.pras/kkh