kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Eliminacje powiatowe BRD w Mikluszowicach

Eliminacje powiatowe BRD w Mikluszowicach

Dodano: 29.04.2015 14:00 Eliminacje powiatowe BRD w Mikluszowicach
Już drugi raz na Miasteczku Ruchu Drogowego i w szkole w Mikluszowicach zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które w tym roku przeprowadzono pod Honorowym Patronatem Pana Ludwika Węgrzyna Starosty Bocheńskiego i Pana Jana Pająka Wójta Gminy Drwinia. Turniej promuje wśród uczniów postawy bezpiecznych zachowań i jest wspaniałą okazją do sprawdzenia umiejętności sprawnej i bezpiecznej jazdy na rowerze.

28 kwietnia 2015 r. do Mikluszowic zgłosiło się 6 drużyn szkół podstawowych i 5 drużyn gimnazjalnych. Każda drużyna musiała wcześniej przebrnąć przez eliminacje gminne, w których zwyciężyła.

Po części oficjalnej Pan Zbigniew Kogut – sędzia główny eliminacji powiatowych, poinstruował zawodników o zasadach obowiązujących na turnieju. Każdy z nich musiał rozwiązać test, pokonać tor przeszkód i wykazać się praktyczną znajomością poruszania się na drodze na Miasteczku Ruchu Drogowego.

Po porywającej walce wyłoniono zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych najlepszą drużyną została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Wielkich, II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach, III – Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni, IV – Szkoła Podstawowa w Łazach, V – Szkoła Podstawowa w Cichawce, VI – Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej. W zmaganiach indywidualnych na etapie powiatowym najwyższą lokatę zdobył Mateusz Trojan, II miejsce zajęła Anna Pustułka, a III – Gabriela Nalepa (wszyscy są uczniami Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Wielkich).

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą drużyną było Gimnazjum z Mikluszowic, II miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Nieszkowicach Wielkich, III – Gimnazjum w Rozdzielu, IV – Gimnazjum w Dąbrówce, a V – Gimnazjum w Łapanowie. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Jakub Półtorak (Gimnazjum w Mikluszowicach), II miejsce zajął Bartłomiej Gajewski (Gimnazjum w Nieszkowicach Wielkich), a III – Karol Kowalski (Gimnazjum w Mikluszowicach).

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, upominki i dyplomy, a najlepsze drużyny - okazałe puchary wręczane przez organizatorów, sponsorów i zaproszonych gości. Każda z uczestniczących drużyn otrzymała dla swoich szkół piłki.

Finały wojewódzkie odbędą się 12-13 maja 2015 r. na Miasteczku Ruchu Drogowego i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.