kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Eleni na Biesiadzie Agroturystycznej w Siedlcu

Eleni na Biesiadzie Agroturystycznej w Siedlcu

Dodano: 19.08.2009 08:00 Eleni na Biesiadzie Agroturystycznej w Siedlcu

W najbliższą niedzielę w Siedlcu odbędzie się XI Biesiada Agroturystyczna „W Artystycznej Dolinie” na którą zapraszają Starosta Bocheński, Wójt Gminy Bochnia oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Tematem przewodnim Biesiady jest „Rękodzieło i agroturystyka jako produkt lokalny i sposób łagodzenia życia na wsi ”. Twórcy ludowi i rzemieślnicy przedstawią swój dorobek artystyczny. Bogatą ofertę zaprezentują również właściciele gospodarstw agroturystycznych, pszczelarskich i ogrodniczych. Najistotniejszym punktem programu będzie konkurs na „Najlepsze Stoisko Promocyjne ” połączony z degustacją potraw regionalnych. Zwycięzcy otrzymają nagrody Starosty Bocheńskiego i Wójta Gminy Bochnia. Do rywalizacji przystąpią reprezentacje gmin Powiatu Bocheńskiego: koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, szkoły i właściciele gospodarstw agroturystycznych.

Imprezie towarzyszy blok artystyczny. Na scenie zaprezentują się między innymi: Zespół Tańca Nowoczesnego TEENS z Woli Nieszkowskiej, Zespół „Nie Rzucajcie Pomidorami” z Gawłowa i Kapela Siedlecka. Gwiazdą Wieczoru będzie ELENI, która przypomni swoje najpiękniejsze przeboje. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 16.00.

W styczniu br. Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni złożyło wniosek w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Bocheńskiego w zakresie kultury w 2009 roku. Projekt pn. XI Biesiada Agroturystyczna „W Artystycznej Dolinie” otrzymał dotację ze Starostwa Powiatowego w Bochni. Dofinansowanie przeznaczone zostanie na pokrycie części kosztów nagłośnienia, sceny, oświetlenia oraz na nagrody dla zwycięzców konkursu na „Najlepsze Stoisko Promocyjne”.

 

Program:

16.00 - Otwarcie Wielkiej Biesiady

16.30 - 18.00

- prezentacja stoisk poszczególnych wystawców

- promocja ofert gospodarstw agroturystycznych

- „Ginące zawody” - prezentacja twórców i rzemieślników

- „Posmakujmy Polskiej Wsi” - degustacja potraw regionalnych

19.00 - Rozstrzygniecie konkursu na „Najlepsze Stoisko Promocyjne”

17.00 - 20.00 – BLOK ARTYSTYCZNY

- Zespoły Folklorystyczne

- Koncert „Młodzi Śpiewają”

- Zespół Tańca Nowoczesnego TEENS z Woli Nieszkowskiej

- Zespół „Nie Rzucajcie Pomidorami” z Gawłowa

- Kapela Siedlecka

20.15 - Gwiazda Wieczoru - ELENI