kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Echh…co to był za weekend

Echh…co to był za weekend

Dodano: 08.09.2014 13:00 Echh…co to był za weekend
Piękna pogoda towarzysząca tegorocznej edycji „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”, przyciągnęła łącznie ponad trzy tysiące zwiedzających zabytki i instytucje kultury.

Organizowany od 2008 roku przez Starostwo Powiatowe w Bochni weekend z zabytkami z roku na rok poprzez bogatszą ofertę przyciąga coraz więcej osób, przybliżając tym samym piękno powiatu bocheńskiego i prezentując zabytki o szczególnym znaczeniu i bogatej spuściźnie kulturowej. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że powiat bocheński to nie tylko skarbnica możliwości,  ale i kopalnia wrażeń.

Największym zainteresowaniem niewątpliwie cieszył się renesansowy zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, wnętrze Kopalnia Soli z Maszyną Parową, oraz Osada VI Oraczy.

Na zwiedzających czekało również kilkanaście zabytków takich jak niedostępne na co dzień  ruiny kościoła Karmelitów Bosych w obecnym zakładzie karnym, sala rycerska XV w. Zamku w Wieruszycha i urokliwe kościoły w Lipnicy Murowanej, Sobolowie, Chronowie, Łapanowie, Trzcianie, Mikluszowicach i Grobli. W magiczną podróż po Cmentarzach Żydowskich w Bochni i Wiśniczu zabrała wszystkich Pani Iwona Zawidzka z bocheńskiego muzeum, a swoją motylową pasją zarażał Pan Jacek Kobiela oprowadzając po niezwykłym miejscu jakim jest Muzeum Arthropoda. Swoje podwoje otwarły również muzea – Muzeum Mleczarstwa w Królówce, Ziemi Wiśnickiej, Ekomuzeum w Sobolowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również udostępnione po raz pierwszy Izba Regionalna w Lipnicy i Izba Pamięci Gen. Leopolda Okulickiego w Bratucicach.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zarządzającym instytucjami kulturalnymi za współpracę podczas „Weekend z zabytkami”.

 

sk