kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dzisiaj piąta rocznica katastrofy smoleńskiej

Dzisiaj piąta rocznica katastrofy smoleńskiej

Dodano: 10.04.2015 15:00 Dzisiaj  piąta rocznica katastrofy smoleńskiej
10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, liczni przedstawiciele Parlamentu z wszystkich ugrupowań, szefowie najważniejszych instytucji rządowych, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych WP, kombatanci, przedstawiciele duchowieństwa różnych wyznań. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

 

Nie możemy zapominać, że w tej katastrofie zginęły osoby blisko związane z Małopolską i Bocheńszczyzną.  Pan Wiesław Woda był posłem z bocheńszczyzny, Pan Władysław Stasiak gościł w Lipnicy Murowanej kilka dni przed katastrofą i przywiózł spiżowy dzwon – dar od Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z Małopolski w katastrofie zginęli także Poseł Zbigniew Wasserman oraz Dyrektor IPN Janusz Kurtyka.

W takim dniu należy wspomnieć o wszystkich ofiarach tej katastrofy. Wiele osób straciło swoich bliskich i przyjaciół, a Rzeczpospolita Polska straciła swoich wybitnych przedstawicieli. Warto zachować pamięć o tych osobach i ich dorobku - mówi Józef Mroczek Wicestarosta.